Mladí bubeníci súťažili - Boráková Prievidza 201827. 3. 2018 08:36

V koncertnej sále ZUŠ Ladislava Stančeka v Prievidzi /ZUŠ L. Stančeka/ sa vo štvrtok 22. marca 2018 už po tretí krát zišli na bubeníckej súťaži žiaci zo základných umeleckých škôl z celého Slovenska. Súťaž s podporov mesta Prievidza organizovala ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi. Nesie meno prievidzského rodáka, erudovaného hudobníka, hudobného pedagóga a zakladateľa oddelenia bicích nástrojov v ZUŠ L. Stančeka Jozefa Boráka.


Počet prihlásených súťažiacich oproti minulému roku narástol. Súťaže sa zúčastnilo v štyroch vekových kategóriách 48 žiakov zo šestnástich ZUŠ. Súťažili v disciplínach: hra na malý bubon a biciu súpravu, hra na melodický bicí nástroj, komorná a súborová hra. Výkony súťažiacich posudzovala trojčlenná  odborná porota v zložení: Mgr. Peter Solárik /pedagóg Konzervatória J. L. Bellu  v Banskej Bystrici/, Matúš Minich Dis. art.  /pedagóg ZUŠ Ladislava Árvaya v Žiline/ a prievidzský rodák MgA. Miroslav Greman /pedagóg Konzervatória v Košiciach/.

 
Laureátom súťaže kategórie do 10 rokov sa stal Róbert Slotta zo ZUŠ Handlová, laureátom kategórie do 13 rokov sa stala Paulína Minichová zo ZUŠ v Novákoch, v kategórii do 16 rokov porota laureáta nevyhlásila a laureátom kategórie nad 16 rokov sa stal Martin Zajac zo ZUŠ L. Stančeka. Laureátmi súťažnej disciplíny komorná hra sa stal Drums Quartet a laureátom kategórie hra v súbore bol vyhlásený súbor bicích nástrojov Subina zo ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri