Miroslav Marcinek na Majstrovstvách sveta v zápaseníLorem ipsum dolor sit amet 23. 10. 2015 10:19

Od 13. do 18. októbra sa v gréckych Aténach, pod záštitou Svetovej Zápasníckej Federácie UWW (United World Wrestling), konali Majstrovstvá sveta Veteránov v zápasení. Na tomto celosvetom podujatí sa predstavilo takmer 1000 pretekárov z 50 štátov.

V olympijskej hale Melina Mercouri prebiehali boje na troch žinenkách vo voľnom štýle, grécko-rímskom štýle a v zápasení žien. Na podujatí bolo vidieť mnoho veľkých osobností zápasenia. Za zmienku stojí hlavne šesťnásobný seniorský majster sveta Kurtanidze z Gruzínska, či dvojnásobný olympijský víťaz Wronski z Poľska.

Zo Slovenska sa šampionátu zúčastnili štyria pretekári, z toho dvaja vo voľnom štýle (Marcinek, ZK Baník Prievidza a Pietrik, MZK Bánovce nad Bebravou) a dvaja v grécko–rímskom štýle (Kohút, ZK Modrany a Megály,  ZK Marcelová).

Farby Slovenska a mesta Prievidza, v divízii B a v hmotnostnej kategórii do 69 kg, hájil Miroslav MARCINEK zo Zápasníckeho klubu Baník Prievidza. V konkurencii 14 pretekárov sa nestratil a obsadil piate miesto. Na základe žrebu narazil v predkole na Edwarda PALADINO zo Spojených štátov amerických, ktorého porazil na body. V štvrťfinále sa stretol s Juhoafričanom Andrewom PATRICKom, ktorého takisto zdolal na body. Premožiteľa našiel až v semifinále, keď podľahol neskoršiemu majstrovi sveta z Ruska Vladimírovi VASIUKOVI technickou prevahou. Po náročnom semifinálovom súboji Marcinekovi nezostalo dosť síl a v boji o bronz prehral s Iráncom Abbasom LAKom, tiež technickou prevahou. Konečná piata priečka po dvoch vyhratých a dvoch prehratých súbojoch je veľmi dobrou vizitkou prenášho borca.

Podmienkou účasti pretekára na súťaži je minimálna veková hranica 35 rokov s trojročnou neúčasťou na MS Seniorov, alebo na Olympijských hrách. Vekové kategórie pretekárov boli rozdelené do niekoľkých divízií podľa rokov narodenia od najmladších po najstarších (A, B, C, D, E, F, G).Celkovým víťazom podujatia v rámci krajín sa stal Irán, ktorý s účasťou 105 pretekárov v celkovom hodnotení jednoznačne prevalcoval svojich súperov.

Autor: Libor Mokrý

Info servis

Blížiace sa podujatia

Kalendár podujatí

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri