Mikulášsky sprievod odštartuje v Prievidzi Vianoce28. 11. 2013 14:01

Vianočnú atmosféru do mesta prinesie Mikuláš. Od 13. decembra budú v meste Predvianočné trhy. V centre mesta nebude chýbať ani mobilná ľadová plocha, nová vianočná výzdoba a ďalšie prekvapenia.

Opäť po roku zavíta 5. decembra 2013 do Prievidze Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi, ku ktorým sa deti môžu pripojiť v kostýmoch anjelov a čertov o 17:00 na pešej zóne A. Hlinku, pred kostolom piaristov. Sprievod so sviečkami bude pokračovať k Farskému kostolu sv. Bartolomeja a na Námestie slobody. Tu bude už tradične rozsvietený vianočný stromček a Mikuláš deťom rozdá pripravené sladkosti. Večer zakončí už tradičná mikulášska diskotéka.

Predvianočné trhy budú slávnostne otvorené 13. decembra 2013. V tento deň bude o 16.30 spustená aj prevádzka mobilnej ľadovej plochy na Námestí slobody. Program bude pokračovať vystúpením Folklórneho súboru Vtáčnik Senior.

Predvianočné trhy potrvajú do 23. decembra 2013. Pripravený je každodenný kultúrny program v podaní folklórnych súborov, Piaristickej spojenej školy F. Hanáka v Prievidzi, ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi a seniorov z Denných centier mesta Prievidza, ktorí nám sprostredkujú ukážky folklóru, vianočných vinšov a dobrej nálady. Podrobný rozpis podujatí bude zverejnený na plagátoch alebo na internetovej stránke mesta www.prievidza.sk.

Prievidžania dostanú darček. Aký? Dozviete sa 5.12.
Pre verejnosť sme pripravili jedno veľké prekvapenie. Týmto prekvapením chceme dôstojne osláviť dve okrúhle výročia mesta Prievidza - 900. výročie prvej písomnej zmienky o meste (v listine Zoborského opátstva) a 630. výročie udelenia kráľovských výsad (uhorskou kráľovnou Máriou). Všetko vypukne 5. decembra o 17.00 h na pešej zóne A. Hlinku, pred kostolom piaristov.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri