Mestský dom zdobia výtvarné diela z galerijného fondu mesta8. 8. 2017 09:23

Originálne výtvarné diela, zaradené do majetku mesta, ostanú dedičstvom pre nasledujúce generácie Prievidžanov.

Od roku 2013 prievidzská Art galéria vytvára galerijný fond mesta. Najväčšiu zásluhu na jeho vzniku a neustálom obohacovaní má predovšetkým Roman Turcel, predseda občianskeho združenia Art Point. Súčasťou zbierky sú originálne výtvarné diela regionálnych, slovenských a zahraničných autorov.

Medzi prvými exponátmi v zbierkovom fonde boli dve diela zo súkromnej zbierky primátorky Prievidze Kataríny Macháčkovej, ktorá ich venovala do fondu pri príležitosti prvého výročia fungovania Art Pointu v kine Baník. Jeden z týchto obrazov, ktorého autorkou je Zuzana Bachoriková, je v súčasnosti umiestnený v Mestskom dome na schodisku pri obradnej sále.

Okrem tohto obrazu boli v priestoroch Mestského domu v Prievidzi rozvešané aj niektoré ďalšie diela z galerijného fondu mesta. Doteraz totiž boli uložené v Art Pointe, teraz si časť unikátnej zbierky môže pozrieť aj verejnosť.

V súčasnosti je v zbierkovom fonde mesta 42 výtvarných diel. Na základe zmluvy o uznaní vlastníckych práv boli zaradené do majetku mesta, takže ostanú dedičstvom pre nasledujúce generácie Prievidžanov.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri