Mestskí policajti zadržali bankového lupičaLorem ipsum dolor sit amet 11. 9. 2012 09:50

Chceme poďakovať mestským policajtom za výnimočný zákrok počas ktorého zadržali bankového lupiča. Chytiť bankového lupiča priamo pri čine je vždy ojedinelé, o to viac ak sa o takýto zásah postarajú mestskí policajti.

V piatok, 7. septembra 2012 Mgr. Ľubomír Pomajbo, náčelník MsP odmenil ppráp. P. Daniša a strž. J. Bielickú. Menovaní príslušníci Mestskej polície Prievidza zadržali dňa 10. augusta ozbrojeného páchateľa, ktorý krátko popoludní prepadol pobočku VÚB banky na Námestí slobody v Prievidzi.

Hliadku počas pochôdzky oslovil rozrušený pracovník banky, ktorý oznámil ozbrojený prepad a následný únik páchateľa po námestí. Mestskí policajti nezaváhali a lupiča spacifikovali s použitím služobných zbraní, hmatov a chvatov sebaobrany. Ten sa nezmohol na odpor a spamätal sa až po tom, ako mu boli po znehybnení na zemi založené putá. Omyl bol vylúčený - vo vaku zadržaného sa nachádzali peniaze, atrapa pištole a ručného granátu. Páchateľ, 47-ročný občan ČR bol odovzdaný príslušníkom PZ SR.

Mestskí policajti bez zaváhania vykonali služobný zákrok a zadržali páchateľa závažného trestného činu krátko po jeho vykonaní, za čo dostali od vedenia mesta finančnú odmenu, pričom vecný dar zasahujúcim príslušníkom MsP venovali aj predstavitelia banky.

V minulosti mestskí policajti pomáhali napríklad asistovať pri pôrode bezdomovkyni. Viacerými obdivuhodnými zásahmi si Mestská polícia zaslúži náš obdiv a poďakovanie. 


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri