Mestská plaváreň má kvalitnejšiu voduLorem ipsum dolor sit amet 12. 8. 2013 10:00

Mestská spoločnosť UNIPA, ktorá má v správe aj prievidzskú krytú plaváreň, začala v  júli na plavárni aplikovať nový, inovatívny spôsob dezinfekcie vody, ktorý je používaný už v 70 krajinách sveta.

Dezinfekcia vodyje realizovaná na báze chlór dioxidu v tekutej forme, známym pod názvom DUOZON 100L. Použitie tohto systému dezinfekcie vody v sebe zahŕňa niekoľko výhod. DUOZON 100L má okrem iného nižšiu spotrebu ako tekutý chlór, znižuje náklady vynaložené na energiu, efektívne eliminuje baktérie a vírusy. Nevznikajú pri ňom zdraviu škodlivé chemické zlúčeniny, odstraňuje zápach a voda je vďaka nemu zdravotne nezávadná.
Zmenu, ktorú priniesol DUOZON 100L do mestskej krytej plavárne,stihli zaznamenať aj jej návštevníci, ktorí ju hodnotia pozitívne. Kvalita vody sa výrazne zvýšila, voda v bazéne nezapácha od chlóru a je kryštálovo čistá. Vyššia úroveň kvality vody na mestskej plavárni má prispieť k zlepšeniu poskytovaných služieb. Plaváreň tak ponúka svojim návštevníkom zdraviu neškodnú a priezračnú vodu.

Autor článku: Silvia Bakytová, UNIPA


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri