Mesto Prievidza výrazne obmedzí doplnkové víkendové testovanie na COVID-19Lorem ipsum dolor sit amet 22. 2. 2021 15:35

Z dôvodu nízkeho využitia piatich stálych odberných miest, tzv. MOM, počas pracovných dní budúci víkend mesto Prievidza výrazne obmedzí počet dočasných odberných miest na diagnostiku infekčného respiračného ochorenia COVID-19.

Cieľom tohto opatrenia je využiť naplno odberné miesta vytvorené ministerstvom zdravotníctva, a nahradiť tak nárazové víkendové testovanie, ktoré vyčerpáva najmä zdravotný personál a dobrovoľníkov.

Oproti doplnkovej kapacite v minulých víkendoch bude počet dočasných odberných miest vytvorených mestom výrazne znížený, o viac ako polovicu. Dočasné odberné miesta budú vytvorené len v sobotu 27.2.2021, a bude dostupné len obmedzené množstvo rezervačných termínov cez stránku Bookio.sk.

Dôrazne preto odporúčame všetkým záujemcom o testovanie nespoliehať sa na víkendové testovanie organizované mestom Prievidza a prejsť z testovania každý víkend na absolvovanie testu priebežne počas týždňa, v piatich MOM. Ich zoznam a prevádzkové doby nájdete tu.

Na účel využitia výnimiek Covid automatu nie je potrebné sa testovať cez víkendy, iba dodržať určený počet dní od absolvovania testu.

Objednávanie na trvalé MOM funguje cez stránku korona.gov.sk. V prípade potreby je možné zmeniť si určený čas vyšetrenia cez infolinku alebo webový formulár, návod je popísaný tu.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri