Mesto Prievidza odmieta slovo štrajk22. 9. 2011 10:19

V utorok 20. septembra bol na webovom spravodajskom portáli uverejnený článok so zavádzajúcou informáciou nachádzajúcou sa hneď v titulku.

Mesto Prievidza považuje za nešťastné použitie slova štrajk v článku „Prievidžania žiadajú zmeny v MHD petíciou. Nevylučujú štrajk“, ktorý bol zverejnený na internetovom spravodajskom portáli www.prievidza.sme.sk. Autorka článku nikde v texte nespomína možnosť konania sa štrajku na území mesta, čím dochádza k zavádzaniu širokej verejnosti. V článku je spomenutá možnosť protestu,  čo však nemožno považovať za synonymum slova štrajk, čím skreslene informovala o krokoch nespokojných obyvateľov.

Vedenie Prievidze, v snahe optimalizovať náklady na prepravu svojich obyvateľov prostredníctvom mestskej hromadnej dopravy, pristúpilo od 1.9. 2011 k zmene grafikonu. O tomto zámere začalo informovať širokú verejnosť od začiatku júla. Pôvodný termín zmien v mestskej hromadnej doprave bol naplánovaný na 1. august, pričom mesto pristúpilo k jeho posunutiu na 1. september, aby mali obyvatelia dlhší čas možnosť vyjadriť sa k navrhnutým zmenám. Zástupcovia mesta priebežne prehodnotili sťažnosti a podnety zo strany nespokojných obyvateľov voči novému cestovnému poriadku mestskej hromadnej dopravy aj na základe petície, ktorá bola vedeniu mesta predložená.

Mesto bude aj naďalej pokračovať v otvorenej komunikácii so svojimi obyvateľmi a pohotovo reagovať na ich požiadavky, avšak musí sa vyhradiť voči nepresným informáciám, ktoré by mohli viesť k zavádzaniu obyvateľov nášho mesta.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri