Mesto odovzdalo mládeži permanentky na extraliguLorem ipsum dolor sit amet 14. 10. 2014 08:28

V obradnej sieni Mestského domu v Prievidzi si minulý piatok prevzali funkcionári a tréneri mládežníckeho basketbalového klubu Baník Cigeľ Prievidza a Volejbalového klubu Prievidza permanentky, vďaka ktorým bude môcť mládež bezplatne navštevovať extraligové zápasy basketbalu a volejbalu.

„S ponukou zvýhodnených balíkov permanentiek sa na mesto obrátili zástupcovia seniorských celkov basketbalu a volejbalu, ktoré pôsobia v najvyšších slovenských súťažiach. Nám záleží na tom, aby bola naša športujúca mládež motivovaná k dosiahnutiu čo najlepších výsledkov aj sledovaním kvalitných seniorských zápasov. Preto bol nákup permanentiek zapracovaný do návrhu zmeny rozpočtu pre rok 2014. Poslanci ho podporili, a tak sme mohli kúpiť permanentky pre mládež,“ uviedla prievidzská primátorka Katarína Macháčková, ktorá zároveň poďakovala funkcionárom oboch klubov za športovú výchovu mládeže.
Zástupcovia mládežníckeho basketbalu si prevzali pre svojich členov 120 permanentiek, volejbalisti 60. Ďalších niekoľko kusov permanentiek získajú vybraní jednotlivci na základných školách.
„Permanentky na školách plánujeme využiť ako hodnotný darček pre víťazov športových a vedomostných súťaží. Veríme, že aj takýmto spôsobom prispejeme k zvýšenému záujmu mládeže o aktívne trávenie voľného času a zároveň spropagujeme oba extraligové športy -  volejbal i basketbal, ktoré sa u nás hrajú na vysokej úrovni,“ dodal Branislav Bucák, predseda komisie športu v Prievidzi.
Mesto Prievidza tento rok podporilo VK Prievidza a Baník Cigeľ Prievidza aj priamymi finančnými dotáciami. Basketbaloví mládežníci dostali na rok 2014 na materiálne zabezpečenie, dopravu na zápasy a trénerov takmer 18-tisíc eur, volejbaloví chlapci a dievčatá súhrnne získali z komisie športu  takmer jedenásť tisíc eur. (mp)


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri