Memoriál Klepca v zápasení voľným štýlom v Ostrave13. 6. 2014 07:56

Dňa 7. júna 2014 sa konal v Ostrave turnaj v zápasení voľným štýlom – Memoriál Jířího Klepca. Na turnaji sa zúčastnilo 244 pretekárov zo Slovenska, Česka, Poľska a Ukrajiny.  Zápasnícky klub BANÍK Prievidza sa na turnaji zúčastnil v počte desať pretekárov. Turnaj v Ostrave bol posledný turnaj v kalendári súťaží v rámci jarnej časti. Žiaci z Prievidze sa nestratili a domov priniesli niekoľko cenných kovov.

Medailové umiestnenia pretekárov ZK BANÍK Prievidza:
I. DRDUĽ Peter – prípravka B do 42 kg
I. ŠPÁNIK Simon – prípravka B do 39 kg
II. SÍKORA Dominik – prípravka B 23 kg
III.BERKI Tomáš – prípravka A do  30 kg
III. PUCHER Patrik – prípravka A do  28 kg
III. HLÁSNY Marek – prípravka A do 46 kg
Celkovo sa Zápasnícky klub BANÍK Prievidza umiestnil na 5. mieste z celkového počtu tridsať klubov.
„Medailové umiestnenia našich začiatočníkov zo ZŠ Dobšinského nás veľmi tešia. Ukazuje sa, že práca v krúžku na škole bola výborným krokom, chalani radi súťažia, bojujú, nevzdávajú sa. Drduľ, Špánik či Síkora sú úplní nováčikovia, trénovať začali iba v tomto školskom roku avšak ukazujú kolektívneho ducha a veľkú bojovnosť, čo je ten správny predpoklad.“
Na turnaji v Ostrave štartovala aj Nikola Rusová, ktorá reprezentovala Zápasnícky klub MLADOSŤ Prievidza. Štartovala medzi staršími žiačkami a vekový rozdiel bol zrejmý. Bojovala statočne, v prvom kole porazila súperku zo Zápasníckeho klubu Marcelová avšak na súperku z Ukrajiny a z AC Nitra to nestačilo. Rusová obsadila konečné tretie miesto a domov si priniesla bronzovú medailu.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri