Medzi prievidzskými policajtmi aj traja svetoví šampióniLorem ipsum dolor sit amet 27. 5. 2015 15:31

Trojica odchovancom MŠHK Prievidza si vynikajúco počínala na hokejových majstrovstvách sveta sveta policajtov. Marek Talár, Martin Súder a Michal Kováč si pod taktovkou trénera Zdena Cígera v drese Slovenska vybojovali zlaté medaily.

Slovenská policajná reprezentácia v ľadovom hokeji bola zložená z policajtov z rôznych kútov  Slovenska. Len okres Prievidza mal až trojčlenné zastúpenie v podobe odchovancom miestneho MŠHK - brankára Mareka Talára, obrancu Martina Súdera a útočníka Michala Kováča.
„Pri tvorbe tímu sa najskôr zišla širšia nominácia Slovenska, neskôr sa to utriaslo na zostavu, v akej sme sa predstavili v Čechách,“ ozrejmil Michal Kováč.

Vrátili im prehru
V Liberci slovenskí policajti zabrali, poradilo sa im vyhrať základnú skupinu a v semifinále na nich čakali domáca reprezentácia. „Česi boli motivovaní, veľmi chceli v domácom prostredí získať medailu. V príprave nás zdolali 6:0, no na šampionáte sme s nimi odohrali úplne iný zápas a vyhrali sme rovnakým výsledkom,“ opísal úspešné semifinálové ťaženie Michal Kováč.

Prekvapili Rusov
Vo finále majstrovstiev sveta policajtov čakali zverencov trénera Zdena Cígera Rusi, ktorí dovtedy prechádzali turnajom ako nôž maslom. Slováci sa však nenechali zaskočiť a po remíze 2:2 v riadnom hracom čase, a bezgólovom predĺžení, vyhrali po samostatných nájazdoch. Po finálovom víťazstve prevládla v tábore Slovákov spontánna radosť, Rusi naopak netajili veľké sklamanie.
„Rusi si verili, považovali sa za najväčších favoritov na víťazstvo. Boli dobre materiálne zabezpečení, mali kvalitných hráčov, nič iné ako víťazstvo si nepripúšťali. Po prehre boli nahnevaní, sklamaní, nepodali nám ani ruky. Ešte pred finále nás priateľsky pozývali aj na turnaj do Ruska, po finálovej prehre sa však už neozvali,“ prezradil Michal Kováč.

Zámorie bez medaily
Zaujímavosťou bolo, že na tomto svetovom šampionáte nedominovali zámorské tímy. Tie sa nedostali napokon ani do záverečných bojov o medaily.
„Ten, kto v zámorí vie hrať dobre hokej, vie sa ním následne uživiť hokejom a nemusí mať iné zamestnanie. Aj preto Kanada či USA nemali vo svojich radoch elitných hráčov, a nepatrili tak k najlepším tímom šampionátu,“ dodal Mihal Kováč.

Prijatie na úrade
Troch čerstvých majstrov sveta prijal v stredu v Mestskom dome v Prievidzi viceprimátor Prievidze Ľuboš Maxina, ktorý im spoločne s Branislavom Bucákom, predsedom komisie športu, mládeže a voľnočasovým aktívít a bývalým trénerom zlatých hokejistov Slavomírom Mjartanom,  poďakoval za úspešnú reprezentáciu. Diskutovalo sa nielen o skvelom šampionáte v Liberci, ale aj súčasnosti a budúcnosti prievidzského hokeja. 


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri