Mažoretky TS TREND v TalianskuLorem ipsum dolor sit amet 28. 7. 2014 10:41

V meste staršom ako Rím predvádzali svoje majstrovstvo prievidzské Mažoretky tanečnej skupiny TREND z Centra voľného času SPEKTRUM.

Mesto Amélia je známe nielen tým, že si píše históriu viac ako tritisíc rokov a že sa mestečko vypína na kopci, ktorého ochranné hradby stavali ešte Etruskovia, ale aj tým, že si tu novodobú históriu píše  prehliadka špecifických umeleckých kolektívov.
Zástavníci a bubeníci ( Gruppi Sbandieratori e Muzici ), sprevádzaný  ešte aj špeciálnymi plechovými dychovými nástrojmi,  predvádzali svoje umenie na veľkom pódiu pod mestskými hradbami i v uliciach talianskej Amélie.
Naše Mažoretky TS TREND boli v minulých dňoch opakovane hosťami organizátorov  zaujímavého podujatia, ktoré svojimi pestrými choreografiami a krásnymi kostýmami veľmi vhodne dopĺňali. Žiaden z takmer dvadsiatky programov počas piatich dní sa nezaobišiel bez ich účasti.
Diváci a účastníci festivalu ich vítali potleskom i povzbudzujúcimi pokrikmi. Boli jediným zahraničným účastníkom na podujatí, ktoré sa teší veľkej obľube domácich i zahraničných turistov, navštevujúcich  počas leta Améliu. Len  necelých osemdesiat kilometrov od „večného mesta“  a najmä množstvo kultúrnych pamiatok láka do toho dvanásťtisícového mestečka najmä milovníkov dávnej histórie.
Tá sa bezprostredne dotkla aj dievčat zo súboru. Spali totiž v hosteli, ktorý bol pôvodne väznicou. Dnes je to budova s moderne doriešenými výťahmi, bezbariérovými vstupmi, ale aj  pôvodnými dverami  s okienkom pre vydávanie stravy väzňom a neobyčajne hrubými múrmi. Tie však mali skvelý účinok v tropických teplotách . Budova, ktorej základy boli postavené pred viac ako tisíc rokmi, je skvelým príkladom, ako sa dajú využiť finančné zdroje z fondov...
Mažoretky opäť ukázali svoju šikovnosť a veľmi zodpovedne a profesionálne  reprezentovali nielen Prievidzu, ale ako jediný zahraničný účastník aj Slovensko.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri