Marcinek skončil s medailou, Bahníček so zlomeným rebromLorem ipsum dolor sit amet 12. 11. 2014 08:28

Predstavitelia Slovenského zápasníckeho zväzu sa v blízkom období pokúsia zabojovať o to, aby naše mesto mohlo hostiť svetový či európsky šampionát v mládežníckych alebo veteránskych kategóriách,“ uviedol Branislav Bucák, predseda komisie športu v Prievidzi.

V Prievidzi zabojovali o medaily najlepší slovenskí zápasníci  vo voľnom i v grécko-rímskom štýle. Zápasnícky klub Baník Prievidza zorganizoval slovenský šampionát seniorov v oboch štýloch. Prievidzu reprezentovala trojica zápasníkov.

Strieborný kov
Najviac sa darilo Miroslavovi Marcinkovi, ktorý v hmotnostnej kategórii do 70 kg postúpil medzi voľnoštýliarmi až do finále, v ktorom podľahol Kusiakovi zo Sniny. Blízko k úspechu bol aj Jaroslav Bahníček, ktorý obsadil v kategórii do 57 kg voľným štýlom štvrté miesto. Ondrej Dubec obsadil v rovnakom štýle v kategórii do 86 kg dvanástu priečku.
V súťaži grécko-rímskym štýlom si Miroslav Marcinek v hmotnostnej kategórii do 71 kg a Jaroslav Bahníček v kategórii do 59 kg zhodne vybojovali šieste miesta. Bahníček musel svoje boje ukončiť predčasne pre zlomené rebro.

Sústreďujú sa na mládež
Vo voľnom štýle sa celkovo na majstrovstvách Slovenska najviac darilo borcom z Bratislavy a Košíc. V grécko-rímskom štýle sa presadili najmä zápasníci zo Šamorína a VŠC Dukla Banská Bystrica.
V kategórii seniorov ťaháme v súčasnosti za kratší koniec, sústreďujeme sa na prácu s deťmi, vychovať a udržať seniora je veľmi náročné a komplikované. Preto som nesmierne rád, že Miro Marcinek získal striebro a ukázal, že Baník Prievidza má svoje miesto na mape slovenského zápasenia aj v kategórii mužov,“ zhodnotil šampionát prievidzský tréner Libor Mokrý ml.

Výborná úroveň
Prievidzských zápasníkov môže okrem získanej medaily tešiť aj fakt, ako zvládli organizáciu majstrovstiev Slovenska. Turnaj mal solídnu úroveň, čo ocenili výpravy jednotlivých tímov.
Prievidzskí organizátori opäť odviedli výbornú prácu a potvrdili, že sú pripravení aj na organizovanie významnejších medzinárodných súťaží. Mimoriadne nás potešili slová prezidenta Slovenského zápasníckeho zväzu Františka Lengyela, ktorý poznamenal, že máloktoré mesto vytvára na Slovensku pre tento olympijský šport také podmienky ako Prievidza a veľmi si to vážia. Predstavitelia zväzu sa v blízkom období pokúsia zabojovať o to, aby naše mesto mohlo hostiť  svetový či európsky šampionát v mládežníckych či veteránskych kategóriách,“ uviedol Branislav Bucák, predseda komisie športu v Prievidzi.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri