Máme štyri majstrovské titulyLorem ipsum dolor sit amet 8. 12. 2014 12:33

V sobotu 6. decembra sa konali Majstrovstvá Slovenskej republiky kadetov a juniorov už tradične v Trnave. Na najväčší slovenský šampionát sa z prievidzskej Športovej školy karate pri Centre voľného času Spektrum prebojovalo 7 dievčat. Reprezentantky Prievidze  vybojovali štyri majstrovské tituly, jeden titul vicemajsterky Slovenska, dve piate a jedno siedme miesto.

Brázdová a Merašická si to rozdali o zlato
V kata kadetiek sa prekvapenie nekonalo. Do finále sa hladko prebojovali po troch eliminačných kolách Brázdová aj Merašická. Vo finále potvrdila svoju výbornú formu Ema Brázdová, keď zdolala rovnako dobre pripravenú kolegyňu Nikoletu Merašickú pomerom 4:1. Ema Brázdová získala aj víťazstvo v Slovenskom pohári.

Bačíkovej prvý titul
Ľudmila Bačíková súťaži vo vyššej vekovej kategórii – junioriek. „Pripravovali sme sa na súboj s Peškovou z Budokanu Zvolen, s ktorou Ľudmila bojuje o miestenku na Európu. Tá však pre zdravotné problémy nenastúpila,“ hovorí trénerka Čierna. Bačíková sa do finále dostala hladko, tam ju čakala Peškovej klubová kolegyňa Viktória Kučerová. „Vo finále som zvíťazila 5:0. Veľmi sa teším, mám najviac bodov v rebríčku hodnotenia pretekárov, ktorí bojujú o Európu. Okrem titulu majsterky Slovenska som sa stala aj víťazkou Slovenského pohára a majsterkov v družstvách. Je to môj prvý individuálny titul. Mrzí ma však, že som sa nemohla konfrontovať s Peškovou priamo na MSR,“ dopĺňa k súťaži Bačíková.

Majstrovské kata družstvá
Ako prvé nastúpilo družstvo junioriek v zložení Bačíková, Brázdová a Merašická. Ako favoritky súťaže predviedli skvelý výkon a vo finále zdolali súperky z Kumade Topoľčany.
Mladšie dorastenky v zložení Oboňová, Jakubechová a Struhárová získali po prvý krát prvenstvo. Vo finále porazili tím Rapidu Bratislava 4:1. „Bol to trochu nervák, hlavne kvôli tomu že po predchádzajúcich skúsenostiach sme sa pripravovali na dve kolá, nie tri. No štartovalo toľko tímov, že práve našim dievčatám vyšli kolá tri. Tak museli trošku improvizovať. V prvom kole zvíťazili nad KK Trend Bánovce nad Bebravou, v druhom nad Kumade Topoľčany. Vo finále predviedli takmer bezchybný výkon vyššej obtiažnosti, veľa gymnastických prvkov, čo u rozhodcov zabodovalo a zaslúžene zvíťazili. Do budúcna však musíme popracovať na časovaní a účinnosti techník. Ak budú trénovať tak poctivo ako ich staršie vzory, môžu to dotiahnuť rovnako vysoko.“ Hovorí o úspechu nastupujúceho kata tímu Dušana Čierna.

Potom už len zemiaky
V kata mladších kadetiek štartovali Nikola Jakubechová a Slavomíra Struhárová. Nikola prehrala v treťom kole s Niznerovou z Rapidu Bratislava a v boji o bronz s Maruniakovou z Budokanu Zvolen. Slávka na opačnej strane pavúka podľahla v druhom kole Hlavačkovej z Kach Nitra. V repasáži porazila Váňovú z Novák, no v priamom súboji o bronz prehrala s Radošinskou z ŠŠK Bratislava. Poslednou a jedinou zástupkyňou v kumite bola Veronika Masárová, ktorá sa predstavila medzi kadetkami nad 54 kg. Prvé dva zápasy vyhrala 2:0, potom remizovala s Langovou z Kumade Topoľčany a prehrala na vlajky. V zápase o bronz podľahla tesným pomerom 1:0 víťazke Slovenského pohára Nine Jelžovej z MŠK Žiar nad Hronom.

-DČ-

Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri