Malinovec oslávil štvrťstoročnicu



Lorem ipsum dolor sit amet 5. 9. 2019 13:40

Už naše staré mamy poznali liečivú silu piesne, a preto ju mali na perách od rozvidnenia až do mrku, spievali, keď im jasala duša i keď im bolo smutno.
A práve na odkaz našich spevavých predkov sa rozhodlo pred dvadsiatimi piatimi rokmi nadviazať niekoľko nadšencov z Veľkej Lehôtky a v roku 1994 založili spevácku skupinu.

Najskôr si spievali len tak pre vlastné potešenie v klube dôchodcov, ktorý bol v tom čase v starej škole. Raz, keď prišli zamestnanci z Mestského kultúrneho strediska v Prievidzi za pánom Borkom – manželom pani Gabiky Borkovej, ktorý mal školu na starosti, počuli tento spev a pochválili jeho kvalitu. Toto dobré slovo dalo našim spevákom odvahu a s pomocou Stazky Kubovej (vtedajšej riaditeľke Kultúrneho a spoločenského strediska v Bojniciach), vykročili na cestu k divákom.


Názov si zakladajúci členovia dali sami a viaže sa ku kopcu  Malinovec vo Veľkej Lehôtke.  Svoj repertoár postavili na piesňach, ktoré sa v minulosti spievali v ich obci a doline.Prvý raz sa verejnosti predstavili 4. augusta 1994 pri znovuotvorení zrekonštruovaného kultúrneho domu. Spievali v krojoch, ktoré si zaobstarali ešte od svojich starých rodičov. A keďže ich vystúpenie malo  veľký ohlas, priam sa roztrhlo vrece s ďalšími pozvaniami.

Ľudia pri svojich jubileách zvyknú hovoriť, čo všetko dokázali. Málokto sa pri pohľade dozadu spýta, koľko nehmotného dedičstva, ktoré mu odovzdali jeho prarodičia, posunul svojim deťom a vnúčencom. Koľko ich naučil piesní, koľko im rozpovedal príbehov o živote v minulosti.

Milé speváčky a speváci zo speváckej skupiny Malinovec, nech vám to ešte dlhé roky  krásne spieva, nech váš spev znie Prievidzou i Slovenskom a robí radosť nám všetkým. K tomu vám želáme veľa zdravia a životnej energie a nám všetkým ešte veľa takýchto krásnych stretnutí s vami a s vašim spevom.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri