Lyžiarsky vlek vo Veľkej Lehôtke sa dočká dotácie14. 3. 2018 14:59

Mesto Prievidza plánuje vyčleniť finančné prostriedky na obnovu a údržbu lyžiarskeho vleku v časti Veľká Lehôtka. S touto myšlienkou sa obrátili na komisiu športu, mládeže a voľnočasových aktivít zástupcovia športového klubu KRŠEL-Veľká Lehôtka.

Športový klub KRŠEL-Veľká Lehôtka podal na komisiu športu, mládeže a voľnočasových aktivít žiadosť o dotáciu na sumu 4500 eur. „Vítame iniciatívu klubu a nakoľko nám záleží na rozvoji lyžiarskeho vleku, rozhodli sme sa vyčleniť finančné prostriedky priamo z rozpočtu mesta. Návrh bude zahrnutý už v prvej úprave rozpočtu,“ uviedla primátorka mesta Katarína Macháčková. Mesto Prievidza má záujem, aby bol lyžiarsky vlek po finančnej podpore zo strany mesta a po kompletnej rekonštrukcii pre deti z Prievidze určité obdobie zadarmo.
Obnova vleku bude zameraná predovšetkým na výmenu vlečného lana, výmenu a modernizáciu elektroinštalačného zariadenia, výmenu osvetlenia svahu, novú povrchovú úpravu vleku a ďalšie.
Lyžiarsky vlek sa nachádza v časti Veľká Lehôtka. Vlek bol využívaný 30 rokov predovšetkým v zimnom období najmä rodinami s mladými deťmi. Jeho svahové podmienky sú vyhovujúce predovšetkým pre lyžovanie začiatočníkov. V poslednom období je využívaný počas celého roka aj v letných mesiacov. Získava si obľubu aj v radoch adrenalínových športovcov, pretože na ňom vzniklo na niekoľko horských cyklodráh.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri