Lúčne kvety aj v tomto rokuLorem ipsum dolor sit amet 2. 5. 2018 13:46

Po pozitívnom ohlase zo strany verejnosti vysadia Technické služby lúčne kvety aj v tomto roku. Tie pribudnú aj na ďalších sídliskách.

Po minuloročnom úspechu Technické služby pokračujú s výsadbou lúčnych kvetov v meste Prievidza. Kvety budú vysadené na pôvodných záhonových lokalitách, a to sídlisku Zapotôčky na ulici Ľ. Ondrejova, na sídlisku Necpaly pri potravinách CBA a na Námestí slobody v blízkosti Fontány pod lipami. Výsadba lúčnych kvetov sa rozšíri aj o nové lokality. Jedinečná kvetinová výzdoba pribudne na sídlisku Kopanice pri zastávke Kopanice Podchody a na sídlisku Píly pred bývalým kinom Baník.

Zmesi lúčnych semien budú tento rok prispôsobené podmienkam, v ktorých budú rásť, napríklad tieň, polotieň, výslnné stanovištia. Novinkou je aj zloženie zmesí jednotlivých záhonov. Napríklad modrá zmes, ktorá bude vysadená na sídlisku Kopanice. Táto zmes obsahuje 13 druhov letničiek, najmä ľan, nevädzu, borák a taricu. Ostatné zmesi sú zložené z takých  unikátnych kvetov, ako sú   mak, krásnoočko, nevädza, rebríček, cínia, slnečníca, nechtík, krasulka,“ opísala Silvia Masariková,  záhradníčka z Technických služieb.

Výsev kvetov bude realizovaný od konca apríla až do začiatku mája. Prvé kvitnutie sa očakáva 40 až 50 dní od výsevu, teda  koncom júna.

Prievidza plná kvetov
Verejné priestranstvá v Prievidzi bude zdobiť okrem netradičných lúčnych kvetov aj bežná kvetinová výzdoba. Na Námestí slobody budú osadené hlavne závesné kvetináče, ktoré budú vysadené najmä muškátmi. Takisto nebudú chýbať ani kvetinové pyramídy z letničiek, ktoré budú tradične  umiestnené na Námestí slobody, na Pribinovom námestí, na Kláštornej ulici, na sídlisku Kopanice pri bývalom ABC markete, na sídlisku Necpaly pri predajni DUKE a na ulici M. R. Štefánika. „Naše sídliská skrášľujeme aj zeleňou,  a to dopĺňaním kvetináčov napríklad v časti Zapotôčky na hlavnom ťahu na Ul. Ľ. Ondrejova,“ uzavrela Masariková. 


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri