Leto na námestí v Prievidzi6. 7. 2016 15:47

Počas leta ožije Námestie slobody v centre Prievidze premietaním filmov. Každý piatok v júli a auguste si ľudia budú môcť vychutnať filmy priamo pod holým nebom. Letné premietania sa budú niesť v znamení českých komédií. Súčasťou letnej pohody na námestí bude aj nová fontána a letná čitáreň.

Počas letných prázdnin vždy v piatok o 21.15 sa v Prievidzi na námestí budú premietať filmy. Samospráva mesta tak chce oživiť svoje centrum a to obľúbeným spôsobom. „Vsadili sme na českú filmovú klasiku. S projektom premietania filmov na Námestí slobody začíname vo vlastnej réžii. Verím, že prvý ročník bude úspešný a my budeme môcť v budúcnosti zintenzívniť premietanie na viacero filmov,“ opísala primátorka mesta Katarína Macháčková.

Letná sezóna aj s fontánou, čitárňou a letným premietaním filmov
Nová fontána na Námestí slobody bola odovzdaná a slávnostne spustená do prevádzky 1. júla 2016 počas prvého filmového premietania. Jej spustením a zahájením filmového premietania sa symbolicky započala letná sezóna v centre mesta. „V tomto roku bude centrum Prievidze naozaj bohaté, verejnosť si nájde veľa voľnočasových aktivít ako letnú čitáreň s bohatým programom, spomínanú fontánu a nezabudnuteľnú atmosféru premietania filmov pod holým nebom,“ priblížila Macháčková.

Letná čitáreň bude verejnosti k dispozícií denne až do 12. augusta. V rámci tohtoročnej sezóny sa môžu návštevníci tešiť na divadelné predstavenia, koncerty alebo detské rozprávky.

Program premietania filmov
Každý piatok zaznie prievidzským námestím česká komédia: filmy ktoré sa budú premietať zaznamenali vo verejnosti pozitívny ohlas.

8.júl - Hodinový manžel
15. júl - Bobule
29. júl - Martin a Venuše
5.august - Nežné vlny
12.august - Přijde letos Ježíšek?
19.august - Tady hlídam já
26.august - Gympl


Na základe žiadosti KaSS Prievidza bude pre potreby filmových predstavení vypnuté verejné osvetlenie na celom Námestí slobody ako aj osvetlenie fontány na námestí.

Premietanie filmov bude mesto Prievidza realizovať vlastnou technikou a prostredníctvom Kultúrne a spoločenského strediska. KaSS pre tento účel zakúpila nový dataprojektor aj plátno, vhodné pre premietanie v exteriéri. Technika sa bude využívať aj na ďalšie aktivity.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri