Letná čitáreň opäť na námestiLorem ipsum dolor sit amet 2. 7. 2014 15:05

Obyvatelia a návštevníci mesta Prievidza sa môžu opäť tešiť na Letnú čitáreň, ktorá bude umiestnená priamo na Námestí slobody v termíne od 7. júla do 16. augusta 2014.
Realizáciu projektu podporili Grantový systém Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, Slovenské elektrárne, a. s., spoločnosť skupiny Enel, občianske združenie Kultúra v Prievidzi a Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi.

Naším cieľom je podporiť aktívne čítanie u detí a dospelých. K dispozícii budú knihy a periodiká z Mestskej knižnice M. Mišíka, ktoré si návštevníci budú môcť bezplatne požičať a čítať v priestoroch Letnej čitárne. K tomuto účelu budú k dispozícii pohodlné podmienky a budete sa cítiť ako doma v obývačke. Čítať sa bude dať na sedacích vakoch, lavičkách v blízkom okolí, prípadne na tráve či deke. Ak si návštevníci budú chcieť od čítania oddýchnuť, môžu vymeniť čítanie za spoločenské hry, kresliť si či iné aktivity podľa aktuálnej ponuky, resp. programu KaSS.
V Letnej čitárni bude prítomný koordinátor, ktorý podá informácie o aktuálnej ponuke sprievodných podujatí, poradí pri výbere kníh a podobne. Tiež bude možnosť výmeny knihy za knihu, čiže priniesť ľubovoľný titul a vymeniť ho za iný z ponuky Letnej čitárne – samozrejme bezplatne a taktiež si kúpiť knihu za symbolickú cenu 0,40 €. Utŕžené peniaze z predaja sa použijú na nákup nových kníh a obnovu knižného fondu Mestskej knižnice Mikuláša Mišíka v Prievidzi.

V rámci sprievodného programu zrealizujú organizátori v priestoroch Letnej čitárne aj tvorivé dielne, čítanie pre najmenších a ďalšie sprievodné programy. Prevádzková doba Letnej čitárne bude len v prípade priaznivého počasia a to v pondelok až piatok, v čase od 10.00 do 18.00 h.


17. júla (štvrtok) si užijeme vernisáž fotografií, do ktorej sa môžete zapojiť aj Vy! Stačí, ak odfotíte všetko zaujímavé, netradičné či tradičné na Námestí slobody, či už mobilom alebo fotoaparátom a fotografie nám pošlete na temponamestia@gmail.com.
Tempo námestia budete udávať i Vy aj počas večera! Spoločne s Peťom Krškom, bývalými i terajšími členmi SUBINY, vytvoríme rytmickú koláž. Prineste si bubníky a iné nástroje...

Posledný večer, ktorý sa uskutoční 19. júla (sobota) sa bude venovať filmu. Čaká nás premietanie krátkych filmov Vandy Mesiarikovej a Táni Urbanovej, ukážka filmovej produkcie, nakrúcania filmu a kamerových skúšok so Slávkou Daubnerovou.

Všetky spomínané aktivity budú pre návštevníkov zadarmo!


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri