Kvetinová výzdoba zdobí mestoLorem ipsum dolor sit amet 2. 7. 2015 13:32

Prievidzu zdobia rozkvitnuté kvety aj v tomto roku. Nová kvetinová výzdoba pribudla na Námestí J. C. Hronského pred hotelom Magura po jeho rekonštrukcii.

V tomto roku bolo na výsadbu letničkových pyramíd, závesných kvetináčov a doplnenie záhonov použitých spolu 2810 ks letničiek. Ako opísala Silvia Bakytová z Technických služieb mesta Prievidza „najpočetnejšie zastúpenie mali predovšetkým druhy ako Pelargonium peltatum (muškát ťahavý) a Begonia semperflorens (begónia drobnokvetá), ktoré sa nám osvedčili aj minulý rok.“ Celkovo sa pre potreby výsadby kvetín spotrebovalo 25 ks 250 litrových záhradníckych substrátov. Ako ďalej pokračovala „po vysadení všetkých závesných kvetináčov a letničkových pyramíd začali technické služby s pravidelným prihnojovaním, aby sme u letničiek podporili rýchlu a bohatú násadu pukov a kvetov.

Výsadba letničkami bola ukončená dňa 26. júna 2015, nakoľko bolo treba zrealizovať aj úpravu nového záhonu na Námestí J. C. Hronského. K výsadbe na tomto námestí bol použitý druh kvetí Begonia semp, aby dopĺňal celkový charakter daného priestoru.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri