Kvetinová výsadba mestaLorem ipsum dolor sit amet 14. 5. 2020 15:10

Po predchádzajúcich úspechoch spoločnosť Technické služby mesta Prievidza s.r.o. (ďalej len „TSMPD s.r.o.“) pokračuje s výsevom lúčnych kvetov v meste Prievidza.

Výsev bol realizovaný na pôvodných lokalitách, na sídlisku Zapotôčky na ulici Ľ. Ondrejova a na ulici M. Rázusa, na sídlisku Necpaly pri potravinách Coop Jednota, na sídlisku Píly na ulici M. R. Štefánika a v centre mesta na Námestí slobody v blízkosti fontány pod Lipami. Novinkou tohto roka je zamiešanie semien lúčnych kvetov v lokalitách s ponechanou vysokou trávou pre výživu včiel v meste, napríklad v parku Skotňa, v parku na Riečnej ulici, vedľa cintorína na Mariánskej ulici, na spojovacom chodníku sídlisk Necpaly a Kopanice, pri vstupe na sídlisko Zapotôčky.

Zmesi lúčnych semien budú tento rok prispôsobené podmienkam, v ktorých budú rásť, napríklad tieň, polotieň, výslnné stanovištia. Zmesi sú zložené najmä z makov, krásnoočiek, nevädzí, rebríčkov, cínií, slnečníc, nechtíkov, krasuliek a podobne.

Výsev začali zamestnanci TSMPD s.r.o. realizovať koncom apríla až začiatkom mája. Prvé nakvitnutie sa očakáva 40 až 50 dní od výsevu, čiže na konci júna. Zamestnanci Technických služieb mesta Prievidza dúfajú, že lúčne kvety v meste prinesú obyvateľom a návštevníkom estetický zážitok.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri