Krížom-krážom hornou NitrouLorem ipsum dolor sit amet 6. 5. 2016 08:59

Dlho plánovaná a priebežne pripravovaná spoločenská hra z dielne Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi je na svete. Vybraté prírodné a kultúrno-historické zaujímavosti z regiónu hornej Nitry čakajú na objavenie návštevníkmi múzea.

Dobrodružné putovanie po hernom pláne, vytvorenom na podklade máp okresov Prievidza a Partizánske, sprevádzajú zastavenia s rôznymi úlohami, odmenami i nástrahami. Pri ich riešení prejdú hráči krížom-krážom dejinami regiónu, vďaka čomu v jednej chvíli uniknú pred výbuchom treťohornej sopky, v ďalšej ubránia stredoveký hrad, nájdu zabudnutý poklad, vyskúšajú si tradičné remeslo, odhalia pôvod pamiatok uložených v zbierkach múzea a ešte všeličo iné.

Dielo vzniklo v rámci projektu Múzejné hry s finančnou podporou Nadácie Jednota COOP. Jeho tvorcovia ho verejnosti oficiálne predstavili v piatok 29. apríla 2016 o 11. h v priestoroch Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi na Košovskej ceste 9 v Prievidzi.

Hra Krížom-krážom hornou Nitrou bude návštevníkom múzea k dispozícii do konca júna 2016 spolu s ďalšími zábavno-náučnými a tvorivými aktivitami počas podujatia Múzejné hry každú pracovnú stredu od 14.00 do 17.00 h a neskôr príležitostne pri rôznych prezentačným podujatiach múzea alebo podľa dohody po nahlásení záujmu prostredníctvom kontaktov uvedených na stránke múzea.
 
Spracoval: Mgr. Ján Vingárik
Prievidza 25. apríl 2016


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri