Komisia športu rozdeľovala dotácie prievidzským klubom23. 1. 2014 13:12

Komisia športu v Prievidzi v januári rozdelila viac ako 84-tisíc eur športovým klubom. Boli to financie určené na podporu mládežníckeho športu a na turnaje a podujatia, ktorých organizátormi sú prievidzské športové kluby.

 

„Komisia zasadala medzi sviatkami i  tesne po Novom roku. Snažili sme sa urobiť všetko preto, aby mali naše športové kluby čo najskôr financií na celoročnú činnosť. Som rád, že dotácie do mládežníckeho športu každoročne rastú. V porovnaní s minulým rokom boli opäť zvýšené o 10-tisíc eur,“ uviedol Branislav Bucák, predseda Komisie športu pri Mestskom zastupiteľstve v Prievidzi.

Najviac pre futbalistov
Na dopravu, materiálne zabezpečenie a odmeny pre trénerov z balíka „podpora mládežníckeho športu“ dostali mladí futbalisti FC Baník Horná Nitra 19 810 eur, basketbalistom BC Prievidza mládež komisia udelila dotáciu 15 068 eur, hokejistom MŠHK mládež 14 888 eur, volejbalistom TJ Prievidza 8 485 eur, zápasníkom ZK Baník Prievidza 5 648 eur, džudistom TJ Sokol Prievidza 3 040 eur, karatistom KK Prievidza FKŠ 3 000 eur, bojovníkom z ŠK Kickbox Idranyi Prievida 2 740 eur, gymnastom a gymnastkám GK Elán Prievidza 2 620 eur, volejbalistkám VKŽ Prievidza 2 320 eur, džudistom 1. Judo klubu Prievidza 1 660 eur, fitneskám ŠK Fitness Free Previdza 720 eur.

„Financie sme rozdeľovali podľa počtu prievidzských detí a podľa predpokladaných dopravných nákladov na rok 2014,“ priblížil Branislav Bucák. Prievidzská komisia športu na svojom pravidelnom zasadnutí následne rozdelila ďalšie financie na podporu športu. Najväčšie čiastky dostali BC Prievidza mládež – 2 500 eur na organizovanie turnajov a výjazdy na rôzne podujatia a Olympijský klub Prievidza – 1 200 eur na organizovanie podujatí určených pre deti a mládež. „Dotácie z komisie nie sú jedinou podporou športu zo strany mesta. Niektoré športové kluby, ako napríklad Športová škola karate či modelárov, mesto podporuje cez Centrum voľného času SPEKTRUM,“ uviedol predseda komisie športu.

Financovanie športovísk
Veľkou pomocou pre kluby je aj financovanie športovísk zo strany mesta – plavárne, zimného a futbalového štadióna, ktoré naši športovci využívajú bezodplatne, či dotovanie prevádzky športovej haly. Vo viacerých mestách si kluby musia prevádzku či prenájom športovísk platiť a celoročne to zvyšuje náklady klubov v tisíckach eur. Sú dokonca aj viaceré prípady, kde si športovci prenajímajú štadión od samosprávy a musia zabezpečiť zo sponzorských financií v prvom rade jeho prevádzku.

„Sú rôzne prípady a možnosti ako sa samosprávy stavajú k podpore športu, preto je ťažké porovnávať. Nás však tešia pozitívne ohlasy najmä zo strany klubov starajúcich sa o športovú výchovu mládežníkov, ktorým sa snažíme maximálne vychádzať v ústrety. V tomto sme je naša pomoc v porovnaní s viacerými inými mestami nadštandardná,“ dodal Branislav Bucák.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri