Komisia športu pripravila darček pre žiakov základných škôlLorem ipsum dolor sit amet 25. 12. 2013 22:45

Komisia športu pri Mestskom zastupiteľstve v Prievidzi v závere roku vyčlenila 700 eur na nákup basketbalových, futbalových, volejbalových lôpt, prípadne ďalšieho športového náčinia pre základné školy v Prievidzi.

„Zostali nám na komisii ešte neprerozdelené financie pre rok 2013. Rozhodli sme sa venovať 700 eur našim základným školám, ktoré nemajú financií nazvyš, na nákup lôpt a športového náčinia. Našou snahou je podieľať sa na zvýšení športovej gramotnosti u našich detí, ktoré pohltila počítačová doba, a taktiež prebudiť či podporiť v nich vzťah k zdravému životnému štýlu,“ uviedol predseda komisie športu v Prievidzi Branislav Bucák.

Nebola to prvá iniciatíva komisie športu, ktorej cieľom bolo zlepšenie podmienok detí na športovanie a rozvíjanie zdravého životného štýlu na školách. „Tento rok už komisia venovala financie pre Základnú školu na Ulici P. J. Šafárika na nákup brán na vonkajšie športové ihrisko, ktoré zničili vandali, a taktiež na nákup športového náčinia a pomôcok rozvíjajúcich pohybové aktivity pre Materskú školu na Ul. Mišúta,“ dodal Bucák.

„Vítam podobné nápady a aktivity, sú to určite zmysluplne využité financie. Som rada, že členovia komisie myslia nie len na šport založený na klubovej báze, ale ja na rekreačný šport a na deti,“ uviedla primátorka Prievidze Katarína Macháčková.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri