Karatisti na 1. Kole Slovenského pohára s bodmi29. 9. 2017 09:58

V Košiciach sa dňa 23.9. uskutočnilo 1. Kolo Slovenského pohára kadetov, juniorov. Na ďaleký východ vycestovala osmička pretekárov Športovej školy karate Prievidza. Každý z nich si doniesol minimálne cenné body do rebríčka.

Najpočetnejšia konkurencia bola v kategóriách mladších kadetov. V tejto vekovej kategórii kata si ostaršené Prievidžanky viedli skvelo. Simona Mišejová zdolala v 1. kole Bratislavčanku Škorvánkovú hladko 5:0. S rovnakým výsledkom obávanú súperku Bednarčíkovú z Popradu. V 3. Kole po prvý raz zdolala Žiarčanku Šiškovú tesne 3:2. V súboji o postup do finále bola nad jej sily Nitrančanka Hlavačková. V súboji o bronz prehrala so skúsenejšou Mrázovou z Trenčína. S rovnakými súperkami prehrala aj Bruňanská. Tá po výhre nad Labudovou z Kežmarku a Polónyovou z Banskej Bystrice obsadila konečné 7. miesto. Lepšiu stranu pavúka žreb doprial Líškovej. Po voľnom kole zvíťazila nad Žilinčankou Vaščákovou. V druhom podľahla neskoršej víťazke Vlasákovej z Trenčína. Tá ju však potiahla do repasáže, kde po výhre nad Rajtíkovou zo Sabinova a Cubjakovou z Bardejova získala bronzovú medailu.


V rovnakej chlapčenskej kategórii predviedol po zranení solídny výkon Matej Kocian. Šťastena mu dopriala najťažšie rozlosovanie, aké si mohol priať. Obsadil konečné 7. miesto. O niečo lepšie sa darilo jeho staršiemu bratovi Dávidovi. Presadil sa medzi kadetmi a obsadil 5. miesto v kata i kumite. Bronzové medaile získali aj Vaňová a Jakubechová medzi juniorkami. V starších juniorkách chýbali Merašická a Brázdová, ktoré bojovali o body na medzinárodnom poli. Medzi staršími juniormi získal zlato Tomáš Kubala.
„Naše žiačky testovali formu už v Budapešti. Po prvý krát štartovali medzi mladšími kadetkami a ich výkony vôbec neboli zlé. Bol však vidieť rozdiel v silovo-rýchlostných schopnostiach, na ktoré musie ešte dospieť a dotrénovať. Rovnaký problém mali aj naše juniorky, ktoré na Slovenskom pohári štartovali v juniorskej kategórii po prvý raz. Ak budú poctivo trénovať ako ich staršie kolegyne, odmena v podobe medaile ich určite neminie,“ dodáva Dušana Čierna.

1. miesto:
Kubala Tomáš    Kata starší juniori 18-20 rokov

3. miesta:
Jakubechová Nikola    Kata juniorky 16-17 rokov
Vaňová Vanda    Kata juniorky 16-17 rokov
Lišková Laura    Kata mladšie kadetky 12-13 rokov

5. miesta:
Kocian Dávid    Kumite kadeti 14-15 rokov do 63kg
Kocian Dávid    Kata kadeti 14-15 rokov
Mišejová Simona    Kata mladšie kadetky 12-13 rokov

7. miesta:
Kocian Matej    Kata mladší kadeti 12-13 rokov
Bruňanská Kika    Kata mladšie kadetky 12-13 rokov


Info servis

Blížiace sa podujatia

Kalendár podujatí

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri