Karate klub Prievidza-FKŠ v Talianskej Carrare8. 11. 2013 08:56

Karate klub Prievidza-FKŠ sa koncom októbra  a začiatkom novembra zúčastnil majstrovstiev sveta v karate za účasti 5000 pretekárov zo 136 krajín z celého sveta.

Už niekoľko rokov sa klub úspešne zúčastňuje majstrovstiev sveta v karate v Talianskej Carrare. Tento rok to nebolo inak. Naši pretekári, aj napriek silnej konkurencii,  priniesli dovedna 9 medailí.

Súťaž začínala vo štvrtok eliminačnými kolami  kata a prebojovať sa do finále vo svetovej konkurencií bolo  náročné.  Pretekár musí byť stopercentne pripravený jak fyzicky tak psychicky.

V piatok boli nominácie na kumite, kde sme mali jedného nášho pretekára  Mareka Pavláka, ktorý s prehľadom porážal súperov a prebojoval sa do nedeľňajšieho finále s Talianskym pretekárom. Podobne sa darilo aj našim dievčatám Kristínke Houvej a Dominike Šalamonovéj.

Dominika bojovala v kategóriách ženy, kde ukázala svoju silu a získala všetky medaile - zlato, striebro a bronz. V  kategórii žien je veľmi silná konkurencia a Dominika už pravidelne nosí z majstrovstiev sveta  vzácne kovy. Posledná členka našej výpravy bola Kristínka Huova, ktorá obstala veľmi dobre nielen vo svojich kategóriách, ale vyskúšala si aj o kategóriu vyššiu súťaž a dokázala, že medzi 13-14-15 ročnými musia s ňou rátať a brať ju ako vážnu konkurenciu.

Jednotlivé výsledky:


Marek Pavlák:

-1x zlato kumite sambon 11 ročných
-1x bronz kumite pont 11ročných

Dominika Šalamonová:

-1x zlato v kata duo ženy
-1x striebro  kobudo ženy
-1x bronz kata ženy gojury

Kristínka Huova:

-1x zlato  kata (gojuryu)
-1x zlato  kata open
-1x bronz kata gojuryu 13-14-15 ročných
-1x bronz kata open 13-14-15 ročných

Škoda, že pre vážne rodinné problémy nemohol štartovať M. Hatvanyi, ktorý sa svedomito pripravoval na tento šampionát  a súťažil by v kategórii muži kumite do 75kg .Vedenie klubu ako aj ostatný spolubojovníci všetkým našim pretekárom ďakujú za skvele výsledky a peknú reprezentáciu nášho klubu.

Poďakovanie patrí aj mestu Prievidza za finančnú podporu vo výške 300 € nielen uvedených majstrovstiev, ale aj činnosti mládežníckych družstiev.  Ďakujeme tiež všetkým  našim sponzorom,  bez ktorých by sme to po finančnej stránke asi nezvládli. Vedenie klubu ešte raz ďakuje aj mene pretekárov všetkým, ktorí nám pomáhajú pri dosahovaní našich úspechov.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri