Kalendár PRIEVIDZSKÍ MAJSTRI 2019 patrí k najkrajším na SlovenskuLorem ipsum dolor sit amet 15. 4. 2019 09:10

Celoslovenská súťaž o najkrajší kalendár, ktorú organizuje Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov, je najdlhšie trvajúcou súťažou svojho druhu v rámci našej krajiny. V tomto roku sa uskutočnil už jej 27. ročník. 

V súťaži malo už tradične svoje zastúpenie aj mesto Prievidza, ktoré prostredníctvom nástenného kalendára PRIEVIDZSKÍ MAJSTRI predstavilo tvorbu ľudových výrobcov, ktorí svoje remeslo nielen udržiavajú, ale aj rozvíjajú. Tým zachovávajú vzácne kultúrne dedičstvo aj pre nasledujúce generácie.  Prievidza sa v silnej konkurencii 45 kalendárov od 35 subjektov nestratila a v kategórii „A5 – Mestá –nástenné viaclistové“  sa umiestnila na 3. mieste.

V historických priestoroch Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici ocenenie z rúk jej riaditeľky Blanky Snopkovej a zástupcu Klubu fotopublicistov SSN Jozefa Bártu prevzal zástupca primátorky mesta Prievidza Ľuboš Jelačič.

Kolekcia  víťazných kalendárov vo všetkých kategóriách bude prezentovaná vo vybraných slovenských mestách formou putovnej výstavy. Aj obyvatelia i návštevníci Prievidze si ju budú môcť v priebehu tohto kalendárneho roka pozrieť. O mieste a termíne jej vernisáže budeme verejnosť včas informovať.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri