Jakubechová v Zagrebe bronzová12. 9. 2017 15:07

Druhý septembrový víkend začala juniorská sezóna karatistov. Prievidzské reprezentantky sa postavili na tatami hneď na dvoch významných podujatiach. Mladšie juniorky Jakubechová a Vaňová v Chorvátsku, staršie Brázdová a Merašická v Nemecku.

Nikola Jakubechová bola úspešná v chorvátskom Zagrebe, keď v prvom kole prešla cez domácu reprezentantku. V druhom podľahla Slovenke a v boji o bronz nezaváhala. Na šmykľavé tatami doplatila na opačnej strane pavúka Vanda Vaňová. V prvom kole podľahla Slovenke a v boji o bronz domácej pretekárke.

Brázdová a Merašická prešli len cez prvé kolo
Omnoho náročnejšej súťaže sa zúčastnili staršie dievčatá. V 124 člennej seniorskej konkurencii z celého sveta bolo ťažké prepracovať sa do druhého kola. „Nikoleta prešla cez reprezentantku Juhoafrickej republiky a Ema cez Španielku. Obe vypadli v ďalšom kole. Nikoleta s Nemkou a Ema s Vietnamkou. Turnaje série K1 sa transformujú na kvalifikačné turnaje na Olympijské hry, takže sa ich zúčastňuje čoraz viac pretekárov. Od nového roka bude môcť v kategórii štartovať len 64 pretekárov, výber bude na základe bodového rebríčka. Takže teraz sa každý snaží nazbierať čo najviac bodov. Naše pretekárky sú medzi ženami v prvej 50, takže som zatiaľ s ich výkonom medzi ženami spokojná.“ Dopĺňa k úvodnému víkendu trénerka Dušana Čierna.

Začína aj mládež
Ako každý rok je september spojený aj  náborom detí. „prišlo k nám mnoho šikovných prváčikov, takže uvidíme ako budú usilovný a či si poradia s prvou súťažnou disciplínou Agility, ktorá ich čaká už vo februári.“ Dodáva Čierna.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri