ITF Slovakiatour Bratislava 2017 a HORNÁ NITRALorem ipsum dolor sit amet 1. 2. 2017 15:06

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HORNÁ NITRA – BOJNICE  sa na sklonku januára (od 26. do 29. januára 2017) predstavila na 23. ročníku medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour vo výstavných priestoroch bratislavskej Incheby, kde prezentovala potenciál regiónu v oblasti cestovného ruchu.

V spolupráci so Združením miest a obcí Hornej Nitry pripravila expozíciu s ústrednou témou „Liečivá sila Hornej Nitry“, v rámci ktorej organizátori predstavili hlavné atraktivity regiónu od zariadení cestovného ruchu  cez podujatia pripravené pre návštevníkov na rok 2017 až po tipy na aktívny odpočinok v prírode.  Zaujímavosťou expozície bol pozoruhodný prírodný útvar – Brusnianska pieskovcová guľa, pochádzajúca z obce Chrenovec-Brusno. Táto obec sa pýši viacerými exemplármi týchto unikátnych geologických útvarov, vytvorených prírodou pred takmer štyridsiatimi miliónmi rokov. Okrem gastronomických regionálnych špecialít – syrov spod Vtáčnika či makových a orechových šúľancov z Čerenian bola súčasťou expozície regionálna video-mozaika a vystúpenia špičkových folkloristov – skupiny Beťári pod vedením huslistu Ľubomíra Maceka a folklórnej skupiny Lubená z Poluvsia. Slávnostné otvorenie prezentačných priestorov regiónu Hornej Nitry zabezpečili mažoretky z Centra voľného času Spektrum v Prievidzi, po ktorom nasledovali príhovory s pozvaním do regiónu od predsedu Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horná Nitra Bojnice Jozefa Holičku a predsedu Združenia miest a obcí Hornej Nitry Vojtecha Čičmanca.
Počas slávnostného galavečera v prvý deň konania veľtrhu výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horná Nitra Bojnice Sylvia Maliariková získala ocenenie za dlhoročné pôsobenie v oblasti cestovného ruchu a jeho aktívny rozvoj v rámci regiónu Hornej Nitry, ktoré prevzala z rúk generálnej riaditeľky sekcie cestovného ruchu Ministerstva dopravy a výstavby SR Ivany Magátovej. 


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri