III. ročník turnaja družstiev pre najmenších džudistovLorem ipsum dolor sit amet 22. 6. 2016 09:28

V tomto roku sme organizovali už III. ročník turnaja družstiev pre najmenších džudistov opäť pod názvom Krajský pohár družstiev mini žiakov v jude - O pohár primátorky mesta Prievidza. Keďže najmenší džudisti, a to veková kategória mini žiakov nemá súťaž družstiev, tak takýto systém turnaja družstiev je pre nich niečím novým, keď bojujú na tatami za seba a zároveň za družstvo kde v skvelej atmosfére sa podporujú jeden druhého.

Turnaj sa konal v piatok 17.6.2016 na domácej pôde v mieste tréningov TJ SOKOL Prievidza v Sokolovni na ul. Rastislavova. Tohto III. ročníka sa zúčastnilo celkovo 6 družstiev z Trenčianskeho a Žilinského kraja, družstvá z judo klubov Žiliny, Martina, Kysuckého Nového Mesta, Považskej Bystrice, Vrútok a  TJ SOKOL Prievidza.

Turnaj mal vynikajúcu atmosféru, samotní pretekári sa povzbudzovali a hecovali do dobrých výkonov, keď často krát rozhodovali pomocné body a teda každý hod.  Turnaj bol z časového hľadiska nenáročný, zápasilo sa bez zbytočného čakania a bez prestojov, keďže  bol určený pre tých najmenších džudistov ale zároveň ponúkol pre nich dostatočný počet zápasov, ktoré napríklad absentujú na veľkých súťažiach, kde je nasadených množstvo pretekárov a v nekompromisnom pavúku môže vypadnúť už po prvom kole. Často krát tu štartujú aj pretekári, ktorí nemajú zápasové skúsenosti alebo malé skúsenosti s turnajmi a tu je priestor pre nich aby zápasili v súťažnej atmosfére bez väčšej psychickej záťaže, ktorá tvorí najmä u detí dosť podstatnú časť výkonu na súťaži. Zabúda sa veľa krát na to, že sú to ešte len deti a vplyvom okolia sú tlačené do výsledkov a na každého to vplýva inak. Keďže každého nie len pretekára v športe ale aj bežného človeka poteší nejaká odmena za odvedený výkon, snahu, nebojácnosť  tak bez ohľadu na umiestnenie bola pre každého  pripravená trofej čo môže práve u nich pomôcť v ďalšej motivácii.  Teším ma aj fakt, že v úlohách časomeračov, rozhodcov alebo či už v práci so súťažnými tabuľkami pomáhali a tieto úlohy plnili  starší pretekári, ktorí začínali práve v takomto veku pre ktorých bol turnaj určený. Za mesto Prievidza sa zúčastnil turnaja predseda volebného výboru č. 1 Július Urík, kde práve v jeho obvode máme sídlo a zároveň aj výbornú spoluprácu a podporu. Všetkým, ktorí pomohli, zúčastnili sa na turnaji, povzbudzovali, taktiež bojovali na tatami patrí vďaka pretože organizácia akéhokoľvek podujatia nie je o jednom človeku ale o celom tíme  naokolo. No a na záver mi nedá nespomenúť, že  tento skvelý turnaj sa konal za finančnej podpory mesta Prievidza vo výške 150,- Eur, za čo patrí  taktiež poďakovanie.

Výsledky turnaja O POHÁR PRIMÁTORKY mesta PRIEVIDZA,
 KRAJSKÝ POHÁR MINI ŽIAKOV družstiev v JUDE:

1. miesto - TJ SOKOL Prievidza/Karin RADOŠINSKÁ, Matúš OLLER, Viktória JELŠICOVÁ, Daniel DIKO,
                                                    Nicolas HOMOLA/
2. miesto - Judo San Kysucké Nové Mesto
3. miesto - Judo club Sparta Považská Bystrica
4. miesto - Judo club ZŤS Martin
5. miesto - Judo club Mladosť Žilina
6. miesto . Judo club Sokol Vrútky/na hosťovaní -  Stanko ILKO, Alex PAZDZIURKO/

Autor: Ľudovít Škultéty


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri