Iba starí, pomalí a nepotrební?3. 4. 2017 13:04

My mladí, draví, rýchli a pohotoví si občas zafrfleme na našich dôchodcov. Pomaly prechádzajú cez cestu, v obchode sa dlho rozhodujú, kde tu zavadzajú a jednoducho sa nikam neponáhľajú. Zabúdame, že aj nám čas odmeriava rovnako.

Sú však okamihy, kedy si ceníme ich správanie „zo starej školy“, poctivosť a ohľaduplnosť. Tak tomu bolo aj niekoľko dní dozadu. Obyvateľka mesta vtedy stratila peňaženku, kde síce nebolo množstvo peňazí, no boli v nej dôležité dokumenty a doklady. Jej šťastím v nešťastí bolo, že zakrátko šiel po chodníku starší pán, dôchodca, smerujúci na svoj každodenný nákup. Peňaženku našiel, vypadnuté veci s vypätím svojich síl pozbieral a nález oznámil mestským policajtom. Tí sa už postarali o to, že do pol hodiny mala všetky svoje veci šťastná majiteľka.
Príbeh so šťastným koncom? Áno, život píše aj také. Nešlo o život, zdravie či ohromné hodnoty. Aj bežné starosti nám niekedy život znepríjemnia viac, ako by sme chceli. V tomto prípade pomohla obyčajná ľudská poctivosť a spolupatričnosť, ktorej sa nám často nedostáva toľko, koľko by sme potrebovali.
Nálezca a majiteľka peňaženky sa síce nestretli, no keby tomu tak bolo, určite by ho potešil úsmev a slová : Ďakujem ujo, aj kvôli Vám verím, že poctiví ľudia tu stále sú.

KP MsP


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri