Humajová, Sýkorová a Švecová majsterkami Slovenska v jude9. 5. 2014 09:56

Opäť o mesiac prinášame výsledky z turnajov vo viacerých vekových kategóriách.

Na turnaji vo Vranove nad Topľou, kde sa 5.4.2014 konalo 2. Kolo ligy dorastencov, na hosťovaní za JC ZŤS Martin nastúpili David Habara, Peter  Volkov, Denis Škultéty a Ján Matiaš. Poslednému menovanému sa darilo najlepšie keď  vo váhe do 66 kg skončil na 2. mieste.  Všetci menovaní prispeli do celkového bodovania a tak zatiaľ po 2 kolách sú stále na 1. mieste. 

V poradí druhým turnajom bol Veľkonočný turnaj v jude, ktorí sa konal v Českej republike a to v Karvinej 12.4.2014. Turnaj bol určený pre najmenších mini žiakov, mladších, starších žiakov a žiačky a pre vybrané váhové kategórie dorastencov.  Farby TJ SOKOL Prievidza hájilo 16 pretekárov a počíňali si výborne, keď  6 pretekári získali zlato, 7 pretekári striebro a 3 pretekári bronz.  Všetci 16ti získali medailu a  výprava sa stala mimoriadne úspešnou.

Ďalším v poradí tretím turnajom bolo 3. Kolo Olympiády v jude v meste Martin dňa 26.4.2014. Aj tu naša početná výprava judistov v počte 22 pretekárov obstála na jednotku, keď  11ti skončili na 1. mieste, 6ti na 2. mieste a 2 na 3. mieste. Podľa výsledkov, ktoré už máme si stále udržali v hodnotení klubov v tejto celoročnej súťaži 1. miesto a pred najbližším 4. Kolom, ktoré bude u nás v Prievidzskej Sokolovni v domovskom stánku TJ SOKOL Prievidza sa chystajú naši judisti udržať toto umiestnenie.

Po turnaji nasledoval krátky  2 dňový výcvikový tábor, kde ostalo z Prievidzských sokolov  až 14 pretekárov . Toto 2 dńové sústredenie bolo výborne načasované, vzhľadom na blížiace sa majstrovstvá Slovenskej republiky mladších a starších žiakov a žiačok.

Posledným turnajom bol turnaj Majstrovstiev Slovenskej republiky mladších a starších žiakov a žiačok, čo bol dá sa povedať ich najdôležitejší turnaj v rámci Slovenska, kedže sa bojovalo o tituli majstrov Slovenska.  Dejiskom turnaja bol tentoraz Pezinok. V sobotu 3.5.2014 cestovala skoro ráno do dejiska konania tohto turnaja 11 členná výprava. Chlapci a najmä dievčatá podali vynikajúci výkon s ktorým som bol mimoriadne spokojný.  Majstrami resp. majsterkami Slovenskej republiky pre rok 2014 sa stali Veronika Humajová, Laura Sýkorová a Júlias Švecová.  Vicemajstrom SR a 2. miesto obsadil Nikolas Karásek, ktorý bol pre mňa príjemným prekvapením turnaja. Bronzovú priečku obsadil Adam Kiepeš  a Alex Guláš. Medaila len o vlások unikla Adamovi Mjartanovi a Dominikovi Balážovi, ktorí nakoniec skončili na nepopulárnom 5. mieste.  Podľa oficiálnych výsledkov Slovnského zväzu juda sme skončili po zrátaní umiestnení našich pretekárov na Majstrovstvách SR na krásnom 4. mieste spomedzi 32 zúčastnených klubov čo si myslím, že svedčí o dobrej práci chlapcov a dievčat na tréningoch a práci s mládežou v klube. Na záver môžem povedať, že turnaje sme absolvovali v hojnom počte o čom svedčí aj počet štartujúcich prtetekárov našej TJ a aj s veľmi kvalitnýmí výkonmi a umiestneniami na turnajoch doma a aj v zahraničí. Nejednalo sa len o jednu vekovú kategóriu ale o kategórie tých najmenších vo veku od 7 rokov až po dorastencov do 17 rokov.  Všetkým blahoželám za takúto naozaj vynikajúcu reprezentáciu klubu, juda a aj mesta Prievidza.
 
Výsledky pretekárov TJ SOKOL Prievidza   podľa turnajov a kategórií:
2. Kolo ligy drastencov Vranov nad Topľou 5.4.2014:
2. miesto Ján MATIAŠ

Veľkonočný turnaj Karviná 12.4.2014:
Mini žiaci:
1.miesto: Matúš OLLER, Danko DIKO, Matúš MATIAŠ, Jaroslav PÍŠ
2.miesto: Viktor KOŠŤÁL
3.miesto: Nicolas HOMOLA, Adam SADLOŇ
Mladší žiaci, žiačky:
2.miesto: Alex GULÁŠ, Adam MJARTAN, Júlia ŠVECOVÁ
Starší žiaci, žiačky:
1.miesto: Dominika HUMAJOVÁ, Laura SÝKOROVÁ
2.miesto: Adam KIEPEŠ, Nikolas KARÁSEK
3. miesto: Denis ŠKULTÉTY
Dorast:
2.miesto: Ján Matiaš

3. Kolo OLYMPIÁDY Martin 26.4.2014:
Mini žiaci:
1.miesto: Matúš OLLER, Danko DIKO, Matúš MATIAŠ, Viktor KOŠŤÁL, Jaroslav PÍŠ, Miloš OLLER, Mário KLOPAN
2.miesto: Adam SADLOŇ
3.miesto: Nicolas HOMOLA
Mladší žiaci, žiačky:
1.miesto: Matúš KLOPAN
2.miesto: Dominik BALÁŽ, Adam MJARTAN, Alex GULÁŠ, Júlia ŠVECOVÁ, Adam KIEPEŠ
3.miesto: Matej LACKO
Starší žiaci, žiačky a dorast:
1.miesto: Dominika HUMAJOVÁ, Laura SÝKOROVÁ, Peter VOLKOV

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY MLADŠÍCH, STARŠÍCH ŽIAKOV a ŽIAČOK V JUDE, PEZINOK 3.5.2014:
Mladší žiaci a žiačky:
1.miesto Júlia ŠVECOVÁ        do 40 kg
3.miesto Alex GULÁŠ        do 46 kg
5.miesto Dominik BALÁŽ        do 38 kg
            Adam MJARTAN        do 50 kg
Starší žiaci a žiačky:
1.miesto Veronika HUMAJOVÁ    +63 kg
           Laura SÝKOROVÁ        do 44 kg
2.miesto Nikolas KARÁSEK    do 60 kg
3.miesto Adam KIEPEŠ        do 73 kg

Autor: L. Škultéty


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri