Hlasujte v prestížnej ankete za prievidzskú fontánuLorem ipsum dolor sit amet 14. 9. 2017 10:23

Už po šesnástykrát vyhlasuje Slovenská komora architektov súťaž Cena za architektúru CE.ZA.AR. V tomto ročníku je medzi nominovanými aj obnova časti námestia s dominantnou Fontánou pod lipami. Ľudia môžu hlasovaním v ankete rozhodnúť o Cene verejnosti.

Prievidza sa s projektom obnovy časti Námestia slobody s vodným prvkom dostala medzi TOP 3 nominácie v kategórii exteriér v prestížnej architektonickej súťaži CE.ZA.AR 2017.  Cenu môže získať trojica architektov, ktorá obnovu časti prievidzského námestia a novú fontánu navrhla, teda Marian Trcka, Branislav Lackovič a Jaroslav Tarajčák.

Hlasovanie
Tak ako každoročne má aj tento rok cena za architektúru CE ZA AR 2017 cenu verejnosti. Hlasovať za vybranú stavbu sa z jedného počítača dá raz denne do konca septembra na adrese Hospodárskych novín, ktoré celé hlasovanie zastrešujú. Slávnostné vyhlásenie a ocenenie víťazov sa uskutoční počas galavečera aj pred televíznymi kamerami 5. októbra. Link na hlasovanie TU.

O diele
Projekt obnovy časti Námestia slobody s vodným prvkom vychádza z víťazného návrhu vo verejnej anonymnej súťaži. Zámerom mesta bolo oživiť časť námestia fontánou a prilákať tak ľudí opäť do centra mesta. Fontánu svojim stvárnením vytvára jeden prvok aj keď je rozdelená do viacerých zón. Na východe sú trysky, ktoré sa postupne menia na plytkú kontaktnú zónu, kde je možné brodenie. Okolo fontány sú atypové lavičky. Úpravami schodísk a terénov bola dosiahnutá bezbariérovosť pohybu medzi jednotlivými časťami námestia. Novonavrhnuté schody pri pamätníku boli doplnené o sedenie a preto môžu slúžiť aj ako hľadisko s výhľadom na južnú časť Námestia slobody.

O súťaži
Tradícia Ceny za architektúru, ktorou sa oceňujú architektonické diela členiek a členov Slovenskej komory architektov, je už v súčasnosti pevne ukotvená v kultúrnom živote na Slovensku, ale i v širšom stredoeurópskom priestore. Cieľom ceny je prezentovať tvorbu autorizovaných architektov navonok, voči verejnosti. Súťaž bola tento rok vyhlásená už po šestnásty raz.

RTV Prievidza:


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri