Gymnastky z Elánu boli opäť úspešnéLorem ipsum dolor sit amet 12. 5. 2015 09:28

Športové   gymnastky  z Gymnastického klubu Elán Prievidza  úspešne pokračovali v sobotu 9.5.2015 na 2.kole Sokolského pohára – oblasť stred. 

V mestskej športovej hale sa v dvoch telocvičniach stretlo 81 gymnastiek z gymnastických oddielov a klubov strednej časti Slovenska Prievidza, Handlová, Topoľčany, Trenčín, Brezno.

Dievčatá opäť súťažili v šiestich kategóriách - predškoláčky, najmladšie, mladšie a staršie žiačky, juniorky, seniorky. Všetky mali snahu predviesť čo najkrajšie výkony s cieľom získať čo najvyššie bodové ohodnotenie, aby mohli postúpiť na 2.kolo slovenského pohára JIPAST do Handlovej, kde sa stretnú tie najlepšie gymnastky Slovenska okrem kategórie predškoláčok.

V kategórii predškoláčok si veľmi dobre viedli domáce pretekárky .Dievčatá si udržali svoje medailové pozície z predcházajúceho kola. 1.miesto si obhájila Michaela Čiznárová, ktorá mala náskok 0,70 b. pred Lujzou Bartošíkovou z Trenčína, 3. miesto získala Nely Šimkovičová. Po prvý raz sa predstavili aj naše nové nádeje – Tamara Ugróczy - 5.miesto,Diana Lugárová – 10.miesto a Jasmína Drozdová –11.miesto.

V kategórii najmladších a mladších žiačok dievčatá predviedli veľmi kvalitné zostavy s najvyššou obtiažnosťou zostavy na všetkých štyroch náradiach.
 
Medailové miesta si dievčatá tento krát vymenili v obidvoch kategóriách.
Najmladšie žiačky: 1.miesto – Michaela Mikušová – 45,10 b., 2.miesto – Nikola Naodová – 44,95 b./ obe z Elánu/ , 3.miesto –Nina Bočáková z Trenčína. Umiestnenie ostatných gymnastiek: Bianka Gajdošová – 5.miesto, Petra Schlossárová – 7.miesto, 10.miesto – Tara Miháliková,11.miesto – Lucia Kráľová,12.miesto – Vanda Wäldlová,19.miesto – Emília Bohňová,22.miesto – Yasemin Kmeťková.
Mladšie žiačky: 1.miesto získala s náskokom 1,20 b.    Nikol Čižnárová , 2.miesto – Kristína Hanicová z Trenčína, 3.miesto – Daniela Gregušová z Topoľčian. Tesne za ňou s rozdielom 0,1b. skončila na 4. mieste Lucia Benedikovičová. Umiestnenie ostatných prievidzských gymnastiek: 7.miesto – Karin Miezgová,9.miesto – Naďa Bellová, 13.miesto – Alica Čavojská, 14.miesto – Katarína Fábriková, 16.miesto - Alexandra Neuročná. 
V kategórii starších žiačok mala väčšina pretekárok  nacvičené zostavy s najvyššou bodovou obtiažnosťou, ktoré predviedli precízne a čisto. Dôkazom o tom sú minimálne rozdiely v bodoch v celkovom  hodnotení.1.miesto – Tatiana Ondrušková z Trenčína – 50,76 b., 2.miesto – Aneta Pavlíková z Martina - 49,18 b., 3.miesto – Diana Kučová z Trenčína – 48,35 b. Domácu pretekárku Vanesu Neuročnú od medaily delilo  len 0,22 b.  Umiestnenie ostatných prievidzských gymnastiek: Ema Jurenková – 11.miesto,Nina Hutárová – 19.miesto a Amália Bohňová 20.miesto. 
V kategórii senioriek nás reprezentovala Simona Matyová, ktorá skončila na štvrtom mieste.
Dievčatá svojim výkonom splnili svoj cieľ – získať prvú alebo druhú výkonnostnú triedu, aby mohli postúpiť na 2.kolo Slovenského pohára JIPAST do Handlovej, ktorý bude 30.5. za účasti tých najlepších gymnastiek Slovenska. 


Info servis