Gymnastky z Elánu boli opäť úspešnéLorem ipsum dolor sit amet 12. 5. 2015 09:28

Športové   gymnastky  z Gymnastického klubu Elán Prievidza  úspešne pokračovali v sobotu 9.5.2015 na 2.kole Sokolského pohára – oblasť stred. 

V mestskej športovej hale sa v dvoch telocvičniach stretlo 81 gymnastiek z gymnastických oddielov a klubov strednej časti Slovenska Prievidza, Handlová, Topoľčany, Trenčín, Brezno.

Dievčatá opäť súťažili v šiestich kategóriách - predškoláčky, najmladšie, mladšie a staršie žiačky, juniorky, seniorky. Všetky mali snahu predviesť čo najkrajšie výkony s cieľom získať čo najvyššie bodové ohodnotenie, aby mohli postúpiť na 2.kolo slovenského pohára JIPAST do Handlovej, kde sa stretnú tie najlepšie gymnastky Slovenska okrem kategórie predškoláčok.

V kategórii predškoláčok si veľmi dobre viedli domáce pretekárky .Dievčatá si udržali svoje medailové pozície z predcházajúceho kola. 1.miesto si obhájila Michaela Čiznárová, ktorá mala náskok 0,70 b. pred Lujzou Bartošíkovou z Trenčína, 3. miesto získala Nely Šimkovičová. Po prvý raz sa predstavili aj naše nové nádeje – Tamara Ugróczy - 5.miesto,Diana Lugárová – 10.miesto a Jasmína Drozdová –11.miesto.

V kategórii najmladších a mladších žiačok dievčatá predviedli veľmi kvalitné zostavy s najvyššou obtiažnosťou zostavy na všetkých štyroch náradiach.
 
Medailové miesta si dievčatá tento krát vymenili v obidvoch kategóriách.
Najmladšie žiačky: 1.miesto – Michaela Mikušová – 45,10 b., 2.miesto – Nikola Naodová – 44,95 b./ obe z Elánu/ , 3.miesto –Nina Bočáková z Trenčína. Umiestnenie ostatných gymnastiek: Bianka Gajdošová – 5.miesto, Petra Schlossárová – 7.miesto, 10.miesto – Tara Miháliková,11.miesto – Lucia Kráľová,12.miesto – Vanda Wäldlová,19.miesto – Emília Bohňová,22.miesto – Yasemin Kmeťková.
Mladšie žiačky: 1.miesto získala s náskokom 1,20 b.    Nikol Čižnárová , 2.miesto – Kristína Hanicová z Trenčína, 3.miesto – Daniela Gregušová z Topoľčian. Tesne za ňou s rozdielom 0,1b. skončila na 4. mieste Lucia Benedikovičová. Umiestnenie ostatných prievidzských gymnastiek: 7.miesto – Karin Miezgová,9.miesto – Naďa Bellová, 13.miesto – Alica Čavojská, 14.miesto – Katarína Fábriková, 16.miesto - Alexandra Neuročná. 
V kategórii starších žiačok mala väčšina pretekárok  nacvičené zostavy s najvyššou bodovou obtiažnosťou, ktoré predviedli precízne a čisto. Dôkazom o tom sú minimálne rozdiely v bodoch v celkovom  hodnotení.1.miesto – Tatiana Ondrušková z Trenčína – 50,76 b., 2.miesto – Aneta Pavlíková z Martina - 49,18 b., 3.miesto – Diana Kučová z Trenčína – 48,35 b. Domácu pretekárku Vanesu Neuročnú od medaily delilo  len 0,22 b.  Umiestnenie ostatných prievidzských gymnastiek: Ema Jurenková – 11.miesto,Nina Hutárová – 19.miesto a Amália Bohňová 20.miesto. 
V kategórii senioriek nás reprezentovala Simona Matyová, ktorá skončila na štvrtom mieste.
Dievčatá svojim výkonom splnili svoj cieľ – získať prvú alebo druhú výkonnostnú triedu, aby mohli postúpiť na 2.kolo Slovenského pohára JIPAST do Handlovej, ktorý bude 30.5. za účasti tých najlepších gymnastiek Slovenska. 


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri