GK Elán Prievidza usporiadal Majstrovstvá Slovenska v športovej gymnastike dievčat22. 11. 2018 08:06

GK Elán Prievidza v spolupráci so Slovenskou gymnastickou federáciou usporiadal 18. novembra v mestskej športovej hale Majstrovstvá SR v športovej gymnastike dievčat vo voľných zostavách s povinnými prvkami a zvolenou obtiažnosťou v kategórii C. Prebojovať sa na tieto preteky nebolo pre dievčatá jednoduché.

V  jarnej a jesennej sezóne sa na dvoch oblastných a dvoch slovenských kolách stretlo viac ako 300 dievčat v piatich kategóriách, pričom z každej z nich mohla postúpiť len jedna tretina. Z našich 18 prievidzských  gymnastiek sa postup podaril dvanástim. Konkurovali im dievčatá z ostatných 11 klubov Slovenska.


V kategórii najmladších žiačok  nás reprezentovalo 6 dievčat. Dievčatá mali zostavy zvládnuté s najvyššou obtiažnosťou. Súťažili vo veľmi vyrovnanej konkurencii dievčat z celého Slovenska. Víťazné stupne patrili dievčatách z východného Slovenska.  I napriek tomu, že Viktória Koreňová mala druhú najvyššiu známku na preskoku a prostných , po výsledkoch na všetkých štyroch náradiach obsadila 10. miesto.


Umiestnenie ostatných dievčat: Tamara Flimelová – 22., Alexandra Koreňová – 23., Laura Radosová – 26., Barbora Plevová – 27. a Nina Kolláriková 28.miesto.

V kategórii mladších žiačok súťažili z Elánu 4 gymnastky. Dievčatá síce tento krát medaily nezískali , ale predviedli veľmi pekné zostavy. V celkovom poradí si najlepšie viedla Tara Miháliková, ktorá získala najvyššiu známku za preskok zo všetkých kategórií, no v celkovom ohodnotení sa umiestnila na 7. priečke. Ostatné dievčatá si vybojovali nasledujúce priečky: Soňa Bellová – 19., Diana Lugárová – 24. a Michaela Čižnárová – 26.miesto.

V kategórii starších žiačok si svoje vystúpenie s radosťou a elánom užila  Karin Miezgová, ktorá získala 14.miesto.

V kategórii junioriek sme zastúpenie nemali . V  kategórii žien si medailové 3. miesto vybojovala Miriam Mihalovičová. Predviedla elegantné zostavy, v ktorých mala zaradené prvky najvyššej bodovej obtiažnosti.  

Týmito pretekmi sa Gymnastika pre všetkých na Slovensku, ktorým členom je i GK Elán  Prievidza pridala k aktivite Slovenského olympijského výboru „Súťažíme Fair play“ . Všetkých 92 gymnastiek so svojimi trénermi a rozhodcami z celého Slovenska odchádzali  po skončení pretekov z  nášho mesta spokojní. Nielen tí, ktorí stáli na stupni víťazov a prevzali si  poháre s medailou , diplom a vecné odmeny, ale aj  tí, ktorí predviedli svoje   dlho trénované výkony. Podiel na tom mal organizačný tím pretekov, ktorý mohol odmeniť všetky dievčatá vďaka podpore mesta Prievidza,  spoločnosti Nestlé, Daffer, Radosport , Pohostinstvo Kráľa, Sedmička – J.Foltán, Večierka Fresh pri pošte, p.Meszároš a Hotel Magura. Veľké ďakujem patrí všetkým rodičom a priateľom gymnastiky, ktorí pripravili pre dievčatá kvalitné a bezpečné športové podmienky na palubovke v mestskej športovej hale.

Vyvrcholenie tohtoročnej sezóny ešte čaká dievčatá v kategórii „B“ v Nových Zámkoch  a chlapcov na MSR v Šamoríne a v Prešove na Vianočných pretekoch, v decembri. 


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri