FÚZIE 2018 10. ročník festivaluLorem ipsum dolor sit amet 6. 4. 2018 10:00

Jubilejný roičník jazzového festivalu odštartuje v piatok 20. apríla. Pokračuje v sobotu 21. apríla 2018 v Galérii Art Point, sále kina Baník a ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi.

Festival sa za uplynulých deväť rokov etabloval v regióne Hornej Nitry ako umelecky a obsahovo vydarený projekt. Prinášal do regiónu vynikajúce umelecké projekty a zároveň sprostredkovával príťažlivé vzdelávacie aktivity, umelecké a personálne prepojenia – fúzie, ktoré sa stali inšpiráciou pre všetkých zúčastnených.

Dramaturgický zámer 10. ročníka festivalu prináša štyri kvalitné koncerty a zároveň vzdelávacie aktivity smerujúce k popularizácii žánru a k rozvoju hudobných schopností začínajúcich hudobníkov.
Piatkový festivalový program /20.4.2018/ začne už v dopoludňajších hodinách vzdelávacími aktivitami. Prievidzská rodáčka, speváčka, absolventka Konzervatória Jaroslava Ježka Zuzana Vlčeková, ktorá v súčasnosti spolupracuje s orchestrom Golden Big Band Prague,  bude viesť vokálny workshop.  Inštrumentálne wokshopy a workshop na tému hra v súbore big-bandového typu budú viesť headlineri Academy Big Band Orchestra z Akadémie umení v Banskej Bystrici. Piatkový program v popoludňajších hodinách začne Celoslovenská prehliadka súborov ZUŠ a vyvrcholí večerným koncertom Academy Big Band Orchestra so Zuzanou Vlčekovou. Prehliadky súborov a workshopov sa zúčastnia žiaci, pedagógovia a členovia súborov zo základných umeleckých škôl v Nitre, Novákoch, Zvolene a Prievidze.
          
Koncert interpretov : kapely Bashavel, bluesmana Justina Lavasha a kapely Special Providence v sále Kina baník začne v sobotu 21.4.2018 už o 18.00 h.Festival Fúzie 2018 bude mať v mesiaci máj ešte malé ale užitočné vzdelávacie pokračovanie vo forme výchovný koncertov pre žiakov prievidzských základných a stredných škôl.  Úlohy poslucháčsky sprístupniť a spopularizovať  jazz a príbuzné žánre  sa zhostia so svojim projektom  “Príbehy jazzu II.” členovia kapely Martin Uherek Quartet. 
                                                         
Cieľom organizátorov festivalu /Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi, ZUŠ Ladislava Stančeka, Občianske združenie K2000, Kultúrne centrum Art Point/ je  nadšené a spokojné publikum.  Vďaka podpore mesta Prievidza a vďaka finančným príspevkom partnerov sa podarilo pripraviť bohatý a hodnotný program. Organizátori žiadajú o podporu z verejných zdrojov aj Fond na podporu umenia SR. Festivalový program sprostredkuje umeleckú konfrontáciu slovenských hudobných projektov s európskou jazzovou špičkou a kvalitné vzdelávacie aktivity. Vzhľadom na regionálne ekonomické pomery budú vstupenky v predpredaji za primeranú cenu.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri