Futbalový Zápas pre život opäť v Prievidzi26. 8. 2013 22:40

Benefičné futbalové podujatie Zápas pre život 2013 sa koná na futbalovom štadióne v Prievidzi v sobotu 31. augusta od 16.00 hod. Okrem tímov MUFUZA a Nadácie výskum rakoviny si zahrajú aj Internacionáli Slovenska a Starí páni FK Baník Prievidza.

Do boja v benefičných futbalových zápasoch nastúpia tento rok až štyri mužstvá. Okrem Nadácie Výskum rakoviny (NVR) a MUFUZA (MUžstvo FUtbalových ZÁzrakov) aj mužstvá Internacionálov Slovenska a Starých pánov FK Baník Prievidza, hrať sa bude systémom každý s každým v 30 minútových zápasoch.

V jednotlivých mužstvách nastúpia viaceré chýrne mená Laco Petráš, Jozef Adamec, Vladimír Labant, Jozef Lohyňa, Tomi Kid Kovács, Ivan Jakeš, Tuli Vojtek, Paľo Topoľský a ďalší.  Za mužstvo NVR nastúpia aj aktívni futbalisti z Prievidze, mestskí poslanci a zamestnanci mestského úradu.

Príjem zo vstupného 2 € a výťažok zo zbierky poputuje na zbierkový účet NVR na zakúpenie prístroja, ktorý pomáha pri diagnostike rakoviny. Za vyzbierané peniaze zakúpi nadácia pre Ústav experimentálnej onkológie SAV špičkový prístroj NanoSight, ktorý svojou schopnosťou merať objekty v nanosvete (nano = 1 milióntina milimetra) umožní pochopiť dorozumievanie sa zdravých buniek s nádorovými bunkami a pomôže pri vývoji nových diagnostických metód pri onkologických ochoreniach. Prístroj stojí 85.000 eur a na zbierkovom účte nadácie je zatiaľ 62.000 eur.

Benefičné futbalové podujatie Zápas pre život organizuje Nadácia Výskum rakoviny v úzkej spolupráci s mestom Prievidza, futbalovým klubom Baník Horná Nitra a ďalšími organizáciami.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri