Fotografická súťaž Horná Nitra mojimi očami pozná svojich víťazovLorem ipsum dolor sit amet 11. 2. 2014 13:22

V poradí už tretí ročník fotografickej súťaže Horná Nitra mojimi očami pozná svojich víťazov. O najlepších snímkach v jednotlivých súťažných kategóriách rozhodovala odborná porota v zložení Lukáš Grešner, Jozef Kapusta a Miroslav Kormoš. Svojho favorita si mohla vybrať aj verejnosť prostredníctvom hlasovania, ktoré prebiehalo od 12. novembra do 15. decembra na facebook stránke súťaže. V tomto období si fotografie pozrelo vyše 40 tisíc návštevníkov.

Do súťaže fotografov - amatérov, ktorú už tradične organizuje Miestny odbor Matice slovenskej v spolupráci s Oblastným pracoviskom Matice slovenskej v Prievidzi, sa prihlásilo celkom 119 fotografov so 427 snímkami. Keďže cieľom organizátorov je z roka na rok zvyšovanie úrovne a kvality súťaže, do užšieho výberu postúpilo 293 fotografií. Ostatné boli vyradené pre zníženú kvalitu, nesplnenie súťažných podmienok, nenaplnenie žiadnej zo súťažných tém a podobne.

Na víťazov jednotlivých kategórií čaká víkendový relaxačný pobyt v Kúpeľoch Bojnice pre dve osoby s plnou penziou, lekárskou prehliadkou, liečebnými procedúrami a voľným vstupom do Vodného sveta. Pre ďalších ocenených sú pripravené darčekové poukazy na zhotovenie fotoproduktov, knižné ceny a pod.

Súťaž je určená pre všetkých, ktorí radi fotia, pochádzajú z hornej Nitry, alebo majú k tomuto regiónu blízky vzťah. Jej cieľom je predovšetkým poskytnúť fotografom priestor na sebarealizáciu, ale zároveň motivovať širokú verejnosť k spoznávaniu kultúry, života, histórie a prírodných krás regiónu hornej Nitry. Organizátorov potešil narastajúci záujem o súťaž. Pre porovnanie, minulý rok sa prihlásilo 102 súťažiacich s 364 fotografiami. Zaujímavosťou je aj vek prihlásených súťažiacich, ktorý sa pohybuje v rozmedzí 10-72 rokov.

Najlepšie fotografie vybrané porotou, si bude môcť verejnosť pozrieť na výstave, ktorá je naplánovaná na máj tohto roku v priestoroch Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi.


VYHODNOTENIE

I. kategória - Ľudové zvyky a tradície

1. miesto: "Súboj s časom" - Milan Marko z Prievidze
2. miesto: "Modlitba krížovej cesty" - Barbora Páleníková z Hornej Vsi
3. miesto: "Kosačky" - Karol Kobella zo Sebedražia

II. kategória - Historické pamiatky a ľudová architektúra
1. miesto: "Pod hviezdnym poľom" - Michal Prídala z Partizánskeho
2. miesto: "Kostol v lome" - Milan Marko z Prievidze
3. miesto: "Pod krížom" - Karol Kobella zo Sebedražia
III. kategória - Príroda
1. miesto: "Srnčí periskop" - Roman Oravec z Vranova nad Topľou
2. miesto: "Horná Nitra" - Jozef Kmeť z Rožňavy
3. miesto: "Stratení" - Veronika Jurenková z Nitrianskeho Rudna

Najlepšia fotografia na základe hlasovania na facebooku
„Po východe“ - Martin Prilinský z Prievidze (929 hlasov)


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri