Fontána pod lipami je nominovaná na prestížnu cenu CE.ZA.AR 201712. 7. 2017 08:25

Trojica architektov, ktorá navrhla obnovu časti centrálneho prievidzského námestia, môže získať ocenenie v kategórii exteriér.

Prievidza sa s projektom obnovy časti Námestia slobody s vodným prvkom dostala medzi TOP 3 nominácie v kategórii exteriér v prestížnej architektonickej súťaži CE.ZA.AR 2017.  Cenu môže získať trojica architektov, ktorá obnovu časti prievidzského námestia a novú fontánu navrhla, teda Marian Trcka, Branislav Lackovič a Jaroslav Tarajčák.

O záverečných nomináciách na ocenenie rozhodovala medzinárodná porota, ktorá  počas štyroch dní prešla takmer 1500 kilometrov naprieč celým Slovenskom. Po záverečnom hodnotení oznámila 6. júla nominácie v piatich kategóriách. 

Medzi exteriérovými stavbami je súperom obnovenej časti Námestia slobody v Prievidzi s vodným prvkom Castellum cafe na Nitrianskom hrade a drevený objekt s názvom UWO v Piešťanoch.

Slávnostné vyhlásenie a ocenenie víťazov sa uskutoční počas galavečera aj pred televíznymi kamerami 5. októbra.

Tradícia Ceny za architektúru, ktorou sa oceňujú architektonické diela členiek a členov Slovenskej komory architektov, je už v súčasnosti pevne ukotvená v kultúrnom živote na Slovensku, ale i v širšom stredoeurópskom priestore. Cieľom ceny je prezentovať tvorbu autorizovaných architektov navonok, voči verejnosti. Súťaž bola tento rok vyhlásená už po šestnásty raz.

Fontána na Námestí slobody bola dokončená a spustená vlani v júli.Na základe hlasovania obyvateľov dostala meno Fontána pod lipami.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri