Filmy, ktoré menia životný štýl prichádzajú do Prievidze20. 9. 2018 14:00

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zavíta 25. septembra do Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi. Pre návštevníkov je pripravený pestrý program dokumentárnych filmov, ktoré prenesú diváka prostredníctvom filmového plátna do divokej prírody, ale aj priamo do centra nelegálneho obchodu. Okrem jedinečných filmov z celého sveta festival prináša aj sprievodnú diskusiu Doba plastová – Bude v oceánoch čoskoro viac plastov ako rýb?. Na svoje si prídu aj žiaci základných a stredných škôl, pre ktorých je pripravený doobedný Junior festival. Vstup na festival je voľný.

Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. V rámci celoročnej TOUR prináša festival Ekotopfilm – Envirofilm do regiónov Slovenska výber najlepších filmov aktuálneho ročníka. „Naša spoločnosť sa mení, naše prostredie je už iné. Obdobie, ktoré v súčasnosti žijeme je výrazne ovplyvnené ľudskou činnosťou. Vidíme to v našich festivalových filmoch každý rok. Tento rok premietame niekoľko filmov, ktoré dokazujú, že naša planéta je už odlišná, ako sme ju poznali. Ľudia často myslia iba na svoj komfort a neplánujú zmeniť svoj životný štýl. My sa snažíme verejnosť inšpirovať k zmene,’’ vysvetľuje zmysel podujatia generálny riaditeľ festivalu Peter Lím.

Mesto Prievidza je partnerom festivalu Ekotopfilm – Envirofilm, aj v tomto roku. „Ak chceme nasmerovať ľudí k citlivému správaniu voči prírode a životnému prostrediu, musíme to urobiť edukačným spôsobom najmä medzi deťmi a žiakmi. Práve festival zameraný na ekológiu je ten najvhodnejší spôsob, ktorý nám pomáha uprieť pohľad verejnosti na zdravé životné prostredie. Som presvedčená, že ak chceme meniť spoločenské správanie, musíme začať od seba, “ priblížila význam festivalu primátorka Prievidze Katarína Macháčková.

Filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm zaujme svoje miesto v Prievidzi 25. septembra 2018 v Kultúrnom a spoločenskom stredisku. Doobedie patrí Junior festivalu pre vopred prihlásené základné a stredné školy. Festival pokračuje večerným programom pre širokú verejnosť. Filmový program od 16:00 do 21:30 poskytne divákom pohľad nielen na problémy, ktoré sužujú naše životné prostredie, ale aj ich riešenia a úspešné príbehy záchrany. Objavte spolu s festivalom tajomstvá každodenného života kamčatských medveďov, vydajte sa na cyklovýlet po Nórsku, odhaľte čierny trh so slonovinou, pozrite si najinovatívnejšie dizajnové riešenia alebo nájdite alternatívy jednorazových plastov. Program je obohatený o zaujímavú diskusiu Doba plastová – Bude v oceánoch čoskoro viac plastov ako rýb?, ktorá o 17:35 návštevníkom priblíži projekt BLUE LIFE, ktorého cieľom je čistenie ostrovov a podmorského sveta od plastového a iného odpadu. Ten predstavuje pre nás i morské živočíchy veľké nebezpečenstvo.

Vstup na festival je voľný.
Viac informácií o programe nájdete na: www.ekotopfilm.sk/prievidza


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri