Filmová udalosť jesene - Be2Can - aj v PrievidziLorem ipsum dolor sit amet 3. 10. 2017 10:36

Prievidza sa po prvýkrát stáva súčasťou špičkovej filmovej kvality a prináša filmovým nadšencom výber súťažných filmov z troch najvplyvnejších festivalov v Berlíne, Benátkach a v Cannes. Festival prinesie 8 filmov v termíne 9. – 15. októbra 2017 vždy o 18.00 h.

V programe prehliadky nájdu návštevníci 3 víťazov z najprestížnejších filmových festivalov - nekonvenčnú love story maďarskej režisérky Ildiko Enyedi O tele a duši, ktorá získala Zlatého medveďa na Berlinále 2017 (film je nominantom Maďarska na Oscara v kategórii „najlepší zahraničný film“), filmársky virtuóznu drámu pomsty filipínskeho režiséra Lava Diaza Tá, ktorá odišla, ocenenú Zlatým levom na MFF v Benátkach 2016 a víťaza tohtoročného MFF v Cannes ovenčeného Zlatou palmou – konceptuálnu tragikomédiu o kurátorovi galérie moderného umenia Štvorec švédskeho režiséra Rubena Östlunda. Film je nominantom Švédska na Oscara v kategórii „najlepší zahraničný film“.

Z ďalších filmov v programe spomeňme najnovší film legendárneho Emira Kusturicu Na mliečnej ceste, unikátny a vizuálne úchvatný dokument o vzniku a vývoji vesmíru režiséra Terrencea Malicka Cesta času, snímku ruského režiséra Andrea Zvjaginceva Bez lásky o rozvádzajúcich sa manželoch, ktorým sa stratí syn, adaptáciu Dostojevského poviedky Krotká bieloruskéhom režiséra Sergeja Loznicu, nominanta Francúzska na Oscara v kategórii „najlepší zahraničný film“ režiséra Robina Campilla 120 tepov za minútu o parížskych aktivistoch, ktorí sa v 90. rokoch venovali osvete AIDS.
Program:
 Vstupné: 4,00 €, 3,00 € členovia Filmového klubu FK´93 Prievidza. Vstupenky na premietania v Ster Century Cinemas zakúpite v predpredaji, online alebo pred začiatkom premietania. V Kine Baník sa vstupenky predávajú pol hodinu pred začiatkom premietania.
Pred každým premietaním si môžete zakúpiť preukaz Filmového klubu FK´93 Prievidza v hodnote 5,00 €.
Podujatie organizujú Filmový klub FK '93 Prievidza v zriaďovateľskej činnosti Kultúrneho a spoločenského strediska Prievidza, v spolupráci so Ster Century Cinemas Prievidza a Kino Baník Prievidza.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri