Film Medzi vrstvami bodoval na medzinárodnej súťažiLorem ipsum dolor sit amet 7. 9. 2014 16:58

Režisérsky debut Prievidžanky Vandy Mesiarikovej, ktorý počas svojej premiéry  vypredal sálu kina Baník, uspel  na medzinárodnej súťaži neprofesionálnych filmov UNICA 2014. Získal bronzovú medailu.

V auguste sa mesto Piešťany stalo hostiteľom 76. ročníka celosvetovej súťaže neprofesionálnych filmov UNICA 2014. Pre Slovensko skončil tento ročník nebývalým úspechom a to aj vďaka filmu  Medzi vrstvami, ktorý minulý rok natočili tvorcovia pochádzajúci z Prievidze.

„Veľmi si vážim ocenenie, ktoré sme získali, je to príjemné zadosťučinenie za prácu a energiu, ktorú sme venovali  výrobe filmu“,  uviedla režisérka filmu Vanda Mesiariková.

Film, pri vzniku ktorého stála aj herečka Sláva Daubnerová a kameraman Braňo Gilan, po svojej úspešnej premiére putoval po slovenských a českých festivaloch, stal sa víťazom celoslovenskej prehliadky amatérskych filmov CINEAMA. Práve toto víťazstvo prinieslo tvorcom nomináciu do celosvetového výberu  Medzinárodnej organizácie neprofesionálnych filmov, ktorá už od roku 1937 každoročne vždy v inej krajine usporadúva kongres a medzinárodnú súťaž neprofesionálnych filmov.

„Získať ocenenie na medzinárodnej súťaži v konkurencii filmov z celého sveta je výbornou motiváciou do ďalšej tvorivej práce a myslím, že aj dobrou reklamou pre mesto Prievidza“, uviedla po zverejnení výsledkov režisérka oceneného filmu.

Experimentálny film vypredal kino Baník


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri