Febiofest prinesie do Prievidze aj nový dokument o BezákoviLorem ipsum dolor sit amet 1. 4. 2014 01:46

Už 21. ročník Medzinárodného filmového festivalu FEBIOFEST 2014 sa začne v Bratislave a následne sa presunie do ďalších ôsmich miest. V termíne od 8. do 11. apríla zavíta aj do Prievidze.

Aj tento rok je dramaturgia festivalu sústredená na prezentáciu toho najlepšieho z českej a slovenskej hranej, dokumentárnej a animovanej tvorby. Festival uvedie vyše 100 filmov, v prievidzskom Dome kultúry sa predstavia štyri z nich spolu s krátkym filmom Vandy Mesiarikovej Medzi vrstvami.

Medzi vybranými filmami sa nachádzajú aktuálne novinky. Začíname filmom Pavla Barabáša Stopy na hrebeni, ktorý v utorok 8. apríla prinesie príbeh priateľstva dvoch kamarátov v prostredí Západných, Vysokých a Belianskych Tatier. V stredu 9. apríla je na programe česko-poľský film Hořící keř, ktorého príbeh začína Palachovým sebaupálením v januári 1969 a súvisiacimi udalosťami.

Vo štvrtok 10. apríla začína projekcia s krátkym filmom Vandy Mesiarikovej Medzi vrstvami. Pokračovať sa bude príbehom o štátnom úradníkovi pod názvom Dvojník. Záver prievidzskej časti festivalu vygraduje novým dokumentárnym filmom Arcibiskup Bezák zbohom..., ktorý divákom približuje pozoruhodnú osobnosť Mons. Bezáka.

Prievidzskú časť festivalu pripravuje Filmový klub ´93 a KaSS Prievidza, vstupné na festival je preto rovnaké ako na projekcie filmového klubu (2,00 € člen FK´93, 3,00 € jednorazový vstup a 1,00 € ZŤP). Viac informácii o festivalu nájdete na www.kasspd.sk, www.facebook.com/FilmovyKlub93 alebo www.febiofest.sk.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri