Fašiangy u BôbarovLorem ipsum dolor sit amet 26. 2. 2019 13:37

Fašiangy patria k zvykom spojeným s prelomom zimy a jari a sú najveselším obdobím roka. Sú symbolom veselosti, zábavy, hodovania a pitia, všade sa otvárali dvere spevákom, muzikantom a maškarám. Také boli v minulosti, také sa zachovávajú v niektorých regiónoch i dnes a také samozrejme boli aj u nás v Dennom centre Bôbar a ZO JDS 07 v Prievidzi.

Výbor na čele s Jarkom Francom nám pripravili v priestoroch DK krásne, posedenie s malým pohostením, spevom a hudbou p. Šmýkala a všetci ktorí prišli sa pričinili svojim „batôžkom“ o hojnosť na stole, svojim spevom a tancom o dobrú náladu. Nechýbali ani masky,takže zábava bola ako sa patrí.

Začala Hymnusom seniorov DC Bôbar Prievidza, oficiálne spomienkou na tradície, ktorú si pre nás pripravil p.Špeťko, potom príhovorom nášho predsedu p. Franca. Potešením pre nás boli aj hostia z vedenia mesta, tentokrát obidvaja viceprimátori p. JUDr. Ing. Ľuboš Maxina PhD. a p.Ing. Ľuboš Jelačič, ktorí sa nám prihovorili a prípitkom tradične otvorili zábavu.

Sálou sa niesla hudba, spev,tanečný parket bol plný,aj hostia sa pridali, veru sme ich nešetrili a poriadne vyzvŕtali vládla tu dobrá nálada, veselosť a smiech.

Myslím si, že z tohto netradičného, ale veľmi zábavného popoludnia  si všetci odniesli poznatky, zážitky a len dobré dojmy.
Ešte nás čaká fašiangový sprievod 5.3. plný hudby a veselej nálady,ktoré pripravuje KaSS PD a niektorých aj pochovávanie basy v DK Necpaly, ktoré k Fašiangom neodmysliteľne patrí.

Text:  Ing.Eva Špeťková Bucáková
Foto:  Jozef Šimko


 

Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri