Experimentálny film vypredal kino BaníkLorem ipsum dolor sit amet 3. 1. 2014 10:17

Premiéra filmu Medzi vrstvami zožala neočakávaný úspech. Hľadisko v kine Baník bolo v sobotu 28. decembra plné, niektorí si sadli na schody a viacero záujemcov sa ani do kina nedostalo. Nechýbal ani červený koberec či predstavenie tvorcov.

Medzi vrstvami je film o spomienkach, ktoré sú viac než len pocit. Niektorým divákom preto pripomínal známy film o balansovaní medzi snom a prítomnosťou, v ktorom si divák väčšinu času nie je istý, na ktorej strane je. Publikum bolo rôznorodé a nešlo len o fanúšikov zdanlivo nepochopiteľných experimentálnych filmov. Veľmi dobré boli reakcie hlavne na kvalitu kamery a strihu, ktoré boli výborne prepojené s hudbou Dead Janitora.

Premiéry sa zúčastnili takmer všetci tvorcovia – napríklad kameraman Braňo Gilan a herečka Sláva Daubnerová. „Celý večer som sa veľmi dobre bavila. Veľkým prekvapením a odmenou bolo tých vyše päťsto divákov,“ zhrnula svoje dojmy režisérka Vanda Mesiariková. A práve uvedenie filmu bolo dobrou príležitosťou na nahliadnutie do procesu tvorby filmu a potrebné ďakovanie. Art Pointu, ktorý napĺňa kino Baník kreativitou a zaujímavou kultúrou, za priestor na premiéru. A tiež programu Think Big za podporu samotného vzniku.

Film Medzi vrstvami teraz skúsi šťastie na slovenských a zahraničných filmových festivaloch. Mihajúce sa spomienky na kúpalisko, lásku z tanečného parketu a nerozlúštiteľné hádanky má predsa každý.

Viac informácií o filme a jeho ďalších premietaniach nájdete na Facebookovej stránke filmu.

Medzi vrstvami
Spomienka je viac než len pocit. Je ako svetlo, ktoré presvitá cez viečka, kým driememe vo vlaku.
Slovensko, Francúzsko / 2013 / 16 min. / Vanda Mesiariková
Do idúceho vlaku nastupuje minulosť, ktorej nezáleží na ničom. Vráti pocity a miesta, ktoré sú dnes dávno opustené. Útlak v škole minulého režimu, najzásadnejšia láska a najkrajší z letných dní. Všetko nás doviezlo tam, kde sme dnes, aj keď to chceme poprieť prísnosťou. Minulosť sa vracia a tiká rýchlejšie ako dnešok.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri