Exkurzia v Kúpeľoch BojniceLorem ipsum dolor sit amet 30. 3. 2017 15:06

Žiaci Obchodnej akadémie Prievidza navštívili v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu Kúpele Bojnice

Dňa 28. marca 2017 sme sa v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu zúčastnili exkurzie v Kúpeľoch Bojnice. Celá exkurzia trvala približne 2 hodiny a sprevádzali nás pracovníčky kúpeľov.
Prvou časťou návštevy bola prehliadka ubytovacích priestorov. Prezreli sme si izby a apartmány v Liečebnom dome Mier a  Lysec. Lysec bol postavený v roku 2008 a je najnovším liečebným ubytovacím zariadením na Slovensku.
V bojnických kúpeľoch sa liečia hlavne choroby pohybového ústrojenstva, reumatické problémy či ženské problémy  Ukázali nám balneoterapiu, reflexnú liečbu, teploliečbu, elektroliečbu, svetloliečba a pod. Dovolili nám dokonca niektoré procedúry -  vodoliečbu či kyslíkovú terapiu - aj vyskúšať si...
Naše posledné kroky smerovali do wellness. Ten má dve časti – vodný a saunový svet. Vodný má bazény rôznej teploty a zloženia vody. Svet sáun má soľnú, bylinkovú, fínsku a infrasaunu.
Exkurzia bola veľmi zaujímavá a myslím si, že sme si to veľmi užili. Teraz už len pripraviť prezentáciu o kúpeľoch, s ktorou sa zúčastníme súťaže v našej škole a potom o rok „vytiahnuť“ maturitnú otázku Kúpeľníctvo na Slovensku. 


TEXT: Kristína Majtenyi, 3.A
Obchodná akadémia Prievidza


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri