Eva Urbaníková: Vydala už stovku kníh29. 10. 2014 07:53

„smevškole“ je cyklus ekonomických prednášok v našej škole - Obchodnej akadémii v Prievidzi, ktorý má štvorročnú tradíciu. V cykle prednášok na škole pokračovali 23. októbra 2014 s podnikateľkou, spisovateľkou, producentkou Evou Urbaníkovou, známou ako Evita.

V rámci cyklu už prednášali viacerí úspešní podnikatelia Slovenska - Peter Krištofovič, majiteľ Salve Group - európskej finančnej skupiny,  Ivan Mikloš - garant a zakladateľ Univerzity pre moderné Slovensko, Petra Marko - výkonná riaditeľka spoločnosti  ExtravaDansa , Michal Meško – tvorca webstránky referáty.sk, dnes spolumajiteľ internetovej predajne kníh martinus.sk ale aj kamenných knihkupectiev martinus, Miroslav Trnka - zakladateľ úspešnej slovenskej softverovej firmy ESET a spolutvorca antivírusového programu NOD 32.

Dňa 23. októbra 2014 sme pokračovali s podnikateľkou, spisovateľkou, producentkou Evou Urbaníkovou, známou ako Evita. V plnej sále Domu kultúry v Prievidzi sme besedu o podnikateľských aktivitách Evity spojili s autogramiádou a predajom kníh nakladateľstva Evitapress, v ktorom vydajú už stú knihu v poradí. Záujemcovia si mohli knihu v sále kúpiť a dať podpísať alebo si k podpisu doniesli svoju knihu z domu.

Prvýkrát sme akciu „smevškole“ robili formou rozhovoru a tak príprava na toto podujatie bola náročnejšia ako na predchádzajúce prednášky, kde beseda vyplynula z prednášky. Teraz bolo treba okruh otázok pripraviť. Žiaci  III.A a III.C na predmete Podnikanie v cestovnom ruchu si otázky pripravili, keď simulovali besedu pár dní pred jej uskutočnením.

„Dozvedel som sa veľa nových vecí, ktoré som doposiaľ o vydávaní kníh ani netušil. Páčilo sa mi jej vystupovanie a aj jej odpovede na položené otázky. Šírila optimizmus a dobrú náladu. Veľmi ma pobavilo, ako si z nej uštipačným, ale slušným spôsobom „uťahoval“ náš pán profesor, no môžem povedať, že sa celkom „chytala“. Výborný nápad pre čitateľov bol aj predaj kníh za zníženú cenu a taktiež autogramiáda už zakúpených kníh,“ zhrnul svoje dojmy z podujatia študent D. Petic.

Stanislav Malega, Obchodná akadémia Prievidza


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri