eTwinningový maratón vo finále13. 5. 2014 12:05

Obsahom eTwinningového maratónu je vylepšiť, prípadne zmeniť miesto vo svojom okolí a tým pomôcť svojmu mestu. Študenti  Obchodne akadémie Prievidza si tento projekt zobrali za svoj a v týchto dňoch finalizujú svoj projekt – úpravu plota pri ZŠ Malonecpalská.

Zdroj: RTV Prievidza

Za finančnej pomoci mesta a sponzorov

Plot pri Základne škole na Malonecpalskej ulici patril medzi nevľúdne lokality v meste. Bol zhrdzavený, polepený starými plagátmi, zvyškami reklám a na viacerých miestach nevhodne ponatieraný starými farbami. Už v minulosti sa plot stal terčom kritiky hlavne zo strany ľudí žijúcich v lokalite Zapotôčky a Necpaly. Ľudia kritizovali vizuál plotu niekoľkokrát aj na verejných zhromaždeniach. Zmeniť a vyriešiť tento problém sa rozhodli študenti Obchodnej akadémie Prievidza. Tí sa zapojili do medzinárodného projektu eTwinningový maratón.

V rámci projektu eTwinningový maratón študenti skrášľujú miesta, ktoré nie sú príliš prívetivé a snažia sa o ich zestetizovanie. Ako uviedla Kristína Tarabčíková študentka Obchodnej akadémie v Prievidzi „pridali sme sa, v rámci eTwinningu, k projektu v Českej republike pod názvom „eTwinningový maratón.“ Témou tohtoročného eTwinningového maratónu bolo Miesto, kde sa nám bude žiť lepšie. Projekt vychádza z „Európskeho roka občanov 2013.“ Hlavným cieľom maratónu bolo zamyslieť sa nad miestami v našich mestách, ktoré by sme chceli zmeniť k lepšiemu. A tak sme sa pustili do skrášlenia plota pri ZŠ Malonecpalská, ktorý patril medzi strašiakov v meste, ktorý je navyše situovaný priamo na vstupe do Prievidze.“

Študenti oslovili so žiadosťou o pomoc mesto a sponzorov, samotná realizácia už závisela práve od organizačných schopností študentov. „Priznám sa, že keď nás študenti so svojim projektom oslovili, tak sa nám jeho obsah skutočne zapáčil. Ich plán naozaj vynikal nad ostatné projekty. Navyše sme si uvedomovali, že ľudia sa na opravu plotu už dlhodobo dotazujú. Aj preto sme sa do projektu zapojili, jednoducho má význam pre širokú verejnosť,“ uviedla primátorka mesta Katarína Macháčková.

Mesto Prievidza na uvedený projekt prispelo dotáciou 1300 eur. Študenti získali ďalšie financie zo strany sponzorov. Samotná realizácia sprejovania plota bola realizovaná zo strany sprejerov z Prievidze a ďalších miest Slovenska pod vedením Dominika Hasáka. Maľby na plote prezentujú typické a vystihujúce motívy nášho mesta. Okrem erbu a koloritu mesta sú na plote zvýraznené aj ďalšie prvky, ktoré symbolizujú život v meste Prievidza.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri