eTwinningový maratón 201329. 11. 2013 08:17

Sme žiaci 3. A a 3.C Obchodnej akadémie v Prievidzi. Pridali sme sa, v rámci eTwinningu, k projektu v Českej republike pod názvom „eTwinningový maratón“. O projekte sme sa dozvedeli vďaka pani S. Malegovej - ambasadorke eTwinningu v regióne.

eTwinning podporuje rozvoj spolupráce európskych škôl prostredníctvom využívania informačných a komunikačných technológií, umožňuje realizovať krátkodobé i dlhodobé partnerstvá zamerané na rôzne učebné predmety.

Témou tohtoročného eTwinningového maratónu bolo "Miesto, kde sa nám bude žiť lepšie„. (Viac informácií TU.)  Projekt vychádza z „Európskeho roka občanov 2013“. Hlavným cieľom maratónu bolo zamyslieť sa nad miestami v našich mestách, ktoré by sme chceli zmeniť k lepšiemu.

Už dlhšiu dobu nás trápi príjazdová cesta zo severu do mesta Prievidza, a tak sme sa rozhodli navrhnúť úpravu plota pri vstupe do mesta. Pozrite si naše návrhy. Vieme, že sú to iba návrhy. Snažili sme sa. Ak by sme spolu s mestským úradom v Prievidzi našli cestu ako „náš“ projekt realizovať, radi pridáme ruku k dielu. Naše návrhy sme poslali primátorke mesta.
Ak sa nám podarí projekt realizovať opäť sa ohlasime.


Kristína Tarabčíkova, za kolektív žiakovInfo servis

Blížiace sa podujatia

Kalendár podujatí

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri