Ešte dúšok leta na Námestí slobody30. 9. 2011 11:51

Posledný závan uplynulého leta ste mohli cítiť v stredu 28. septembra na Námestí slobody, ktoré ožilo multižánrovým festivalom Ešte dúšok leta. Podujatie bolo oslavou Svetového dňa cestovného ruchu a preto nechýbali ani všetci tí, ktorí sa v regióne na rozvoji cestovného ruchu podieľajú.

Organizátori podujatia Regionálne kultúrne centrum a Kultúrne a spoločenské stredisko stavili na rôznorodý program, ktorým chceli zaujať čo najširšie spektrum návštevníkov. Námestie sa tak premenilo na jarmok cestovného ruchu, kde sa prezentovali  sokoliari Aquila, Hornonitrianske múzeum, SNM – Múzeum Bojnice, ZOO Bojnice, Hvezdáreň v Partizánskom Slovenská agentúra pre cestovný ruch, TIK Prievidza, Regionálne združenie cestovného ruchuHorná Nitra, ZUŠ L. Stančeka, CVČ Spektrum, Vodný svet Sebedražie či Vinotéka -  pivotékaNoffry. O gastronomické zážitky sa postarala SOŠ OaS, Nábrežie J. Kalinčiaka, ktorá pripravila pre návštevníkov ochutnávku tradičných špecialít. 

Oficiálne otvorenie podujatia bolo spojené s predstavením historických stôp odkazujúcich na významné momenty v dejinách Prievidze. Na historické stopy narazíte aj po skončení podujatia na 4 miestach v centre mesta. Súčasťou podujatia bola tiežosvetová kampaň pod názvom Destinácia svet zameraná na zdravý životný štýl. V rôznych častiach centra mesta ste sa tiež mohli stretnúť s talentovanými hudobníkmi zo Základnej umeleckej školy Ladislava Stančeka, ktorí touto formou vniesli hudbu na netradičné miesta.

V dopoludňajšom programovom bloku si prišli na svoje najmä tí najmenší, ktorí sa zabávali pri programe dvojice Čanaky – Podhradská.Kultúrny program pokračoval následne do večera pod taktovkou Violin trio, SZUŠ Xoana, Divadla na doske, LauryBelicovej&ColoursofSounds, kapielVertigo P.A.F., SHZ Nany a temperamentnou bodkou bola hudobná formácia Balkansambel.

Mgr. Petra Štefániková
riaditeľka KaSS Prievidza
 

Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri